Sarkanvīns GRAND NOIR Pinot Noir

Kāpēc uz etiķetes ir aita kā simbols? 13.gs. Minervuā reģionā un tuvējā Karkasonas pilsētā, kas līdzinājās pilij no Troņu spēlēm, risinājās asiņaini konflikti ar Romas katoļu baznīcu. Franči bija izveidojuši atšķēlušos kristīgo sektu, ko sauca par katariem, kuras revolucionārie uzskati ietvēra tolaik nepieņemamo uzskatu, ka sievietes ir vienlīdzīgas ar vīriešiem, ka baznīcai nevajadzētu uzkrāt bagātību un ka nevajadzētu būt bagātiem bīskapiem un arhibīskapiem. Katari uzskatīja, ka visi cilvēki ir Dieva avis, ka zemes atbildība par viņu aprūpi ir priesteru rokās, kas valkāja melnus apmetņus un tika saukti par “perfektiem”. Tādējādi ir skaidra saistība starp katariem, kuri tika vajāti par citādu domāšanu, un Grand Noir vīnu netradicionālo stilu. Atrodoties atsevišķi no ganāmpulka, katari bija melnās avis. Pamazām šīs idejas apvienojās, veidojot tagad ikonisko “Le Grand Noir” etiķeti.

Le Grand Noir vīnus ražo īpaši mērķtiecīgas vīnkopju un vīna darītāju komandas Jean d’Alibert vīna darītavā Rjē-Minervuā (Rieux-Minervois), netālu no mūru ieskautās Karkasonas (Carcassonne) pilsētas.

Vīnogu šķirne: 100% Pinot Noir. Vīna reģions: Francija, apelācija – IGP Pays d’Oc. Vīns ir delikāts, ar sulīgu raksturu un izteiksmīgām aveņu, ķiršu un nedaudz zemeņu aromātu notīm. Neliela daļa vīna ir izturēta ozolkoka mucās, kas piešķir tam daudzveidību un mazliet dūmakainu raksturu. Ieteicams pasniegt labi atdzesētu 14–16 ℃ temperatūrā. Labi sader ar sēnēm, cūkgaļu, salātiem, sieru, tunci vai lasi.