MARQUES DE CACERES CRIANZA

Marqués de Cáceres” ir ievērojams vīna ražotājs, kas atrodas Spānijas pilsētā Senisero (Cenicero) un kura vīna dārzi ir izvietojušies Rioja Alta un Rioja Alavesa apakšreģionos. Vīna dārzi galvenokārt ir apstādīti ar sarkano vīnogu šķirni Tempranill. Vairāk nekā puse produkcijas tiek eksportēta uz dažādām pasaules valstīm, un tagad “Marqués de Cáceres” vīni ir pārstāvēti vairāk nekā 120 valstīs.

Īpašumu 1970. gadā dibināja Enrike Forners, kurš nāca no ģimenes, kas 20. gadsimtā bija iesaistīta vīna nozarē. Enrike Forners bija viens no pirmajiem Rioja vīna reģionā, kas ieviesa franču ozolkoka mucu izmantošanu vīna izturēšanai. Vīna darītava joprojām pieder ģimenei, un pašlaik to pārvalda Kristīna Fornere, Enrikes meita.

Vīna darītavā ir vairāk nekā 30 000 franču un amerikāņu izcelsmes ozolkoka mucu. Nogatavināšana ozolkoka mucās notiek “Marqués de Cáceres” vīna darītavā, un laiks, ko vīns pavada šādā mucā, nosaka raža un vīna veids neatkarīgi no tā, vai tas ir Crianza, Reserva vai Gran Reserva.

Zīdaini maigs un elegants vīns, ko īpaši izceļ smalkas grauzdēta koka un garšvielu notis apvienojumā ar cukurotiem, sarkaniem augļiem uz lakricas fona. Garšā tas ir piesātināts, sulīgs, ar nogatavojušos augļu fonu un maigiem, izsmalcinātiem tanīniem. Vīns tiek nogatavināts ozolkoka mucās.

Lieliski piemērots visiem gaļas ēdieniem, sautējumiem, BBQ ēdieniem vai kopā ar nogatavinātiem sieriem.