Delas Viognier Vin de Pays d’Oc

Vīna reģions: Languedoc-Roussillon Viognier.

Šis izcilais Viognier vīns no “Delas” nama pašlaik ierindojas starp TOP 17 populārākajiem  Languedoc-Roussillon Viognier vīniem Amerikas Savienotajās Valstīs.

Tīrs un precīzs ‘Viognier’ vīnogu šķirnes iemiesojums ziemeļu Ronas stilā. Vīnogu šķirnē pilnībā atveras eksotisku un cukurotu citrusaugļu, kā arī persiku un aprikožu aromāts. Lai saglabātu līdzsvaru, svaigumu un smalkumu, vīni netiek pakļauti malolaktiskajai fermentācijai. Tā vietā tie tiek turēti nerūsējoša tērauda tvertnēs līdz iepildīšanai pudelēs. Garša ir svaiga un gluda, kas noslēdzas ar žāvētu augļu notīm. Ideāli piemērots jebkuram gadījumam!

Ēdienu saderība. Ne visi baltvīni sader ar gaļas ēdieniem, bet Viognier ir izņēmums. Vīna bagātīgā, eļļainā tekstūra un sātīgais raksturs padara to par labu izvēli vieglākai gaļai, piemēram, teļa gaļai vai cūkgaļai. Īpaši labi saderēs ar krējumā vārītu gaļu.  Viognier ir laba izvēle pie sāļiem un pikantiem ēdieniem. Vīna dabiskais saldums un ziedu aromāti līdzsvaro ēdienā esošās garšvielas. Baudiet Viognier vīnu ar vidēji pikantiem ēdieniem.Viognier labi sader ar smagākiem zivju ēdieniem, īpaši grilētām treknām zivīm vai zivīm ar krējuma mērci. Klasisks Viognier un ēdiena apvienojums ir garneles, īpaši garneļu ēdieni ar garšvielām, krējumu vai treknām mērcēm. Lielisks pāris ir Viognier ar garneļu kokteili. Tas labi saderēs arī ar grilētām garnelēm, Norvēģijas omāru, makaroniem ar garnelēm un pikantiem garneļu ēdieniem – būtībā ar jebko, kas pagatavots ar garnelēm. Viognier labi sader arī ar pusmīkstiem sieriem, piemēram, Ementhal, Gruyère un Comté. Šāda veida sieru riekstu garša parasti labi saskan ar vīna krēmīgo garšu. Pateicoties vīna aromātiskajam raksturam un tā dabiskajam saldumam, Viognier piestāvētu arī stiprākiem un asākiem sieriem, tostarp zilajam sieram.

“MAISON DELAS FRERES” vīna darītava jau svin 180 dzimšanas dienu (dibināta 1935. gadā), un joprojām to pārvalda viena ģimene, kas vīna tradīcijas nodod no paaudzes paaudzē un izkopj vīna darīšanas tradīcijas Languedoc vīna reģionā Francijā. Vīna darītava saimnieko ne tikai savos īpašumos, kas atrodas prestižākajos Ronas ielejas vīna dārzos, bet ir arī noslēgusi vienošanos ar daudziem vīna audzētājiem. Svarīgi ir pieminēt, ka te neeksistē kontrakti, bet sadarbībā valda lojalitātes princips un daudzu gadu ilgs un veiksmīgs kopdarbs.