Inga Kalniņa ir divu blogu autore (“Le Petit Pot” un “UrbanicOrganic”) un mamma divām jaukām meitenēm – Grētai Teodorai un Florencei Rozei, kas iedvesmoja Ingu sarakstīt savu pirmo grāmatu “Pilnām Mutēm” un izveidot pirmo pavārburtnīcu bērniem latviešu valodā.
Viltotais zaķis ar selerijas sakņu biezeni
Vidēji sarežģīti
līdz 2 h
4 personām
Visa pamātā – laba maltā gaļa. Lai tā būtu sulīga, var pievienot speķi. Labs viltotais zaķis ir sulīgs, un cūkgaļa nodrošina sulīgumu.
Sastāvdaļas
500 g maltas liellopu gaļas
100 g dūmota speķa
2–3 ēdamkarotes miltu
1 ola
100 ml saldā krējuma
mazliet olīveļļas
2–4 cieti vārītas olas
sāls, pipari
rīvmaize, buljons pēc vēlēšanās
SELERIJAS SAKŅU BIEZENIM
1–2 selerijas saknes
līdz 100 ml saldā krējuma
sviests
sāls
Pagatavošana
Malto gaļu samīca, pievieno sīki sakapātu speķi, saldo krējumu, olu, miltus, sāli un piparus, kā arī mazliet olīveļļas. Visu labi samīca ar rokām. Izveido vienu vai divus gaļas kukulīšus. Ja vēlaties pievienot vārītas olas, tad tās iestrādā kukulīšos. Aiztaisa kārtīgi ciet, lai cepoties tie neatnāk vaļā. Šo gaļas kukulīti var arī apviļāt rīvmaizē un tad likt krāsnī.
Uz pannas uzlej mazliet olīveļļas un izvieto gaļas kukulīšus. Pannu liek līdz 190–200 °C temperatūrai sakarsētā krāsnī un cep, līdz gaļa ir gatava.
Ja gaļai nav pievienots speķis un cepoties liekas, ka tā ir pasausa, tad uz pannas uzlej buljonu, lai tas uzkarst, un ik pa laikam ar to aplej pašu viltoto zaķi, tādējādi to padarot mitrāku un sulīgāku. No šī šķidruma beigās var pagatavot mērci gaļai.
Pagatavo selerijas sakņu biezeni. Nomizo saknes, sagriež gabalos un liek vārīties. Kad selerijas saknes ir mīkstas, tās vai nu saspaida ar stampu, vai labāk sablendē ar blenderi. Pievieno saldo krējumu (sāk ar mazumiņu, pievieno pamazām), sviestu, kā arī sāli pēc garšas. Blendē, līdz tas ir viendabīgs un maigs.
Kā papildu piedevas var sagatavot zaļās pupiņas un sniega zirņus.
Komentāri: