Jaunums

Veikalos “Pie Galda!”Augusta numurs

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Lai arī augusts ir vasaras pēdējais mēnesis, tas savā bagātībā ir ne mazāk devīgs kā citi vasaras mēneši, pat vairāk, jo tieši augustā varam baudīt vasaras pilnbrieda svaigos labumus un pamazām sākt iezīmēt arī rudens ražas svētku veltes.
Par ziedkāpostu recepšu un garšu bagātīgajām variācijām parūpējusies Māra. Ziedkāposts ir arī šī numura sezonas dārzenis, par to sīkāk varat lasīt numura 12. lappusē. No Māras piedāvātajām receptēm pirmo noteikti izmēģiniet ziedkāposta pīrāgu ar Parmas sieru, tas ir ļoti aromātisks un garšās bagātīgs.
Arī Līva piedāvā interesantus ziedkāpostu pikalilli salātus, kas ir indiešu čatnija angļu versija. Austrumniecisks un aromātisks ēdiens.
Līva kārtējo reizi pierāda un parāda, ka veģetāri ēdieni arī var būt ļoti sātīgi un sildoši. Sviesta pupiņas ar tik ļoti aromātisko zilā siera un plūmju mērci varētu būt potenciāls favorīts daudzās mājās.
Žurnāla izdevēja Liene piedāvā gardus un sātīgus ēdienus nopietnākām maltītēm, gatavojot vistas fileju vasarīgās noskaņās ar augļu un ogu salsu un kanelonus ar sezonā aktuālajām gailenēm un tītara gaļu. Liene sadomājusi arī ļoti interesantus un skaistus desertus, un, kamēr vēl nektarīni un persiki ir sezonā, noteikti iesaku pagatavot
oriģinālās un gardās nektarīnu kūciņas ar mocarellas sieru.
Mārcis iesaka izbaudīt tikai augustā pieejamo tik plašo meža ogu klāstu un pagatavot tumšo šokolādes musu, kura garšu un krāsu lieliski atsvaidzina un iekrāso meža ogu izlase. Patīkams pārsteigums bija pārsteidzoši viegli pagatavojamā un garšīgā alus mīkla, ko Mārcis šajā numurā piedāvā tandēmā ar mencu un ziedkāpostu
biezeni.
Otra sezonas aktualitāte augustā noteikti ir mellenes. Tās arī esmu bagātīgi izmantojusi brīvdienu pusdienu pagatavošanā – gan pamatēdiena marinādē, gan desertā. Kā? To sīkāk pētiet 4. lappusē.
Augusts ir arī pēdējais laiks, lai uzņemtu vasaras vitamīnus un minerālvielas pastiprinātos daudzumos. Lielisks veids, kā sevī iemānīt lielu daļu C vitamīna un dzelzs, ir dažādas zaļas mērces, kuras var jaukt ar jau pazīstamiem produktiem, piemēram, makaroniem. Novēlot izbaudīt vasaras nogales bagātību, siltos saules starus un vitamīnus,

redaktore Linda Vilmansone

Komentāri: