Rupjmaizes rīvmaizes biskvītkūka ar ābolu krēmu

Vidēji sarežģīti
līdz 2 h
1 personām

Ar šo recepti mani atkal apdāvināja. Šoreiz cita kolēģe no draudzīgā žurnāla IR kolektīva – Līga Pētersone. Ieintriģēja Līgas stāstītais, ka, kopš izmēģināts šis – rīvmaizes biskvīts, citas kūkas viņas ģimenē vairs nerullē.

Garša dievīgi latviska, jo šoreiz pildījumam izmantojām dzērvenes, kā arī un ābolu un maskarpones krēmu. Tāds svētku rupjmaizes kārtojuma variants. Īstais deserts, ar ko atzīmēt mūsu valsts dzimšanas dienu – 18.novembri.

Sastāvdaļas

Biskvītam

  • 5 olas
  • 8 ēdamkarotes ar kaudzi “Lāču” rupjmaizes rīvmaizes
  • 5 ēdamkarotes cukura

 

Pildījumam

  • 4 āboli
  • 750 g maskarpones siera (3 mazie iepakojumi)
  • 1 tējkarote kanēļa
  • 4 ēdamkarotes cukura
  • 2 ēdamkarotes medus
  • 150 g dzērveņu vai cita skāba ievārījuma (~ 8 ēdamkarotes)

 

Dekoram

  • 2 ēdamkarotes rupjmaizes rīvmaizes
  • 1 ābols

Pagatavošana

  1. Olām atdala baltumus no dzeltenumiem. Baltumus uz brīdi liek vēsumā. Olu dzeltenumiem pievieno cukuru un puto, kamēr masa dubultojas un kļūst krēmīga un gaiši dzeltena.
  2. Olu baltumiem pievieno šķipsniņu sāls un saputo stingrās putās. Pievieno dzeltenumu masai, un ar mīklas lāpstiņu abas masas sacilā kopā, kamēr mīkla ir viendabīga.
  3. Pa ēdamkarotei pievieno rīvmaizi, un ar putojamo slotiņu, viegli apmaisot, visu sacilā kopā.
  4. Kūkas veidni ietauko un izkaisa ar to pašu rupjmaizes rīvmaizi. Mīklu lej veidnē, un cep biskvītu ~ 30 minūtes 180 ºC temperatūrā. Gatavību pārbauda ar kociņu. Ja kociņš paliek sauss – biskvīts ir gatavs. To izņem no krāsns, pārsedz ar dvielīti un ļauj atdzist. Atdzisušu biskvītu ar diegu vai asu garu nazi sadala divās vienādās ripās.
  5. Gatavo krēmu. Ābolus nomizo, izņem serdi un sagriež mazos gabaliņos. Liek katliņā, pievieno cukuru, kanēli un uz lēnas liesmas sautē, kamēr āboli mīksti. Tie var palikt gabaliņos, ne līdz galam izšķīduši. Tā pat ir labāk.
  6. Kad ābolu masa pilnībā atdzisusi, to saputo viendabīgā krēmā kopā ar maskarpones sieru. Pagaršo, un, ja gribas saldāku, pievieno vēl nedaudz cukura.
  7. Formē kūku. Vienu biskvīta ripu vispirms apziež ar dzērveņu ievārījumu. Tad klāj virsū ~ pusi krēma. Virsū liek otru ripu, un ar atlikušo krēmu apziež malas un dekorē kūkas virspusi. Gatavu apkaisa ar rīvmaizi. Dekoram mēs sagriezām mazu krāsainu ābolīti 2 mm plānās šķēlītēs un kopā ar biskvītu krāsnī izkaltējām kraukšķīgas šķēlītes. Tās tad arī rotāja kūku.
1. pagatavošanas solis
RupjaKuka_1

Olām atdala baltumus no dzeltenumiem. Baltumus uz brīdi liek vēsumā. Olu dzeltenumiem pievieno cukuru un puto, kamēr masa dubultojas un kļūst krēmīga un gaiši dzeltena.

2. pagatavošanas solis
RupjaKuka_2

Olu baltumiem pievieno šķipsniņu sāls un saputo stingrās putās. Pievieno dzeltenumu masai, un ar mīklas lāpstiņu abas masas sacilā kopā, kamēr mīkla ir viendabīga.

3. pagatavošanas solis
RupjaKuka_3

Pa ēdamkarotei pievieno rīvmaizi, un ar putojamo slotiņu, viegli apmaisot, visu sacilā kopā.

4. pagatavošanas solis
RupjaKuka_4

Kūkas veidni ietauko un izkaisa ar to pašu rupjmaizes rīvmaizi. Mīklu lej veidnē, un cep biskvītu ~ 30 minūtes 180 ºC temperatūrā. Gatavību pārbauda ar kociņu. Ja kociņš paliek sauss – biskvīts ir gatavs. To izņem no krāsns, pārsedz ar dvielīti un ļauj atdzist. Atdzisušu biskvītu ar diegu vai asu garu nazi sadala divās vienādās ripās.

5. pagatavošanas solis
RupjaKuka_5

Gatavo krēmu. Ābolus nomizo, izņem serdi un sagriež mazos gabaliņos. Liek katliņā, pievieno cukuru, kanēli un uz lēnas liesmas sautē, kamēr āboli mīksti. Tie var palikt gabaliņos, ne līdz galam izšķīduši. Tā pat ir labāk.

6. pagatavošanas solis
RupjaKuka_6

Kad ābolu masa pilnībā atdzisusi, to saputo viendabīgā krēmā kopā ar maskarpones sieru. Pagaršo, un, ja gribas saldāku, pievieno vēl nedaudz cukura.

7. pagatavošanas solis
RupjaKuka_7

Formē kūku. Vienu biskvīta ripu vispirms apziež ar dzērveņu ievārījumu. Tad klāj virsū ~ pusi krēma. Virsū liek otru ripu, un ar atlikušo krēmu apziež malas un dekorē kūkas virspusi. Gatavu apkaisa ar rīvmaizi. Dekoram mēs sagriezām mazu krāsainu ābolīti 2 mm plānās šķēlītēs un kopā ar biskvītu krāsnī izkaltējām kraukšķīgas šķēlītes. Tās tad arī rotāja kūku.

Komentāri:

  • Agrita saka:

    Cik liela kūkas veidne tiek izmantota šim daudzumam?

  • Jana saka:

    Recepte tiešām izcila, kūka no galda pazuda pusstundas laikā 🙂
    Cepjot 25cm veidnē, izmantoju 8 olas. 750g maskarpones siera arī šķiet par daudz (pat uz tādu olu daudzumu), izmantoju 500g. Un zaptes vietā ļoti labi iederas arī savārītā abolu masa.

  • Tereze saka:

    Labvakar!
    vai autore varētu atbildēt, cik liela forma ir jāizmanto receptē minētajam biskvītam?
    paldies

  • Saili saka:

    Šo gardo kūku jau gatavoju trešo reizi, sanāk dievīga. Recepti iedeva meitas vīramāte un tagad kūka kļuvusi iecienīta manu draugu lokā. Iesaku dekorēšanai izmantot bumbierus, kas ,, marinejušies,, brūkleņu ievārījumā. To gatavošanas recepti mantoju no savas mammas,. Mazos zaļos bumbierīšus, pēc iespejas cietakus, nomizotus, veselus, ar kātiņiem, vāra sīrupā, tad saliek burkās, aplej ar karstu brukleņu ievārījumu un vāko ciet. Ziemā tas ir īsts gardums!

  • ieva saka:

    Paldies,Jana.