Plucināta cūkgaļa

ilgāk par 2 h
personām

Plucināta cūkgaļa nav nekas jauns, bet pēdējā laikā tā atkal nāk modē. Šī gaļa vienlīdz labi garšos silta, tikko no krāsns, kā arī auksta vai vēl labāk – uz pannas apcepta nākamajā dienā. No visiem leftover ēdieniem šis, iespējams, ir viens no labākajiem. To var ēst tāpat kā uzkodu, papildinot ar kādu mērci, pildīt burgeros un pitas maizēs vai pievienot salātiem.

Sastāvdaļas

  • cūkgaļa
  • sāls
  • brūnais cukurs
  • olīveļļa

Pagatavošana

Lai pagatavotu plucinātu cūkgaļu, ir daži svarīgi, taču viegli izpildāmi nosacījumi! Ir nepieciešams kvalitatīvs cūkgaļas gabals, pareizi izvēlēta marināde gaļai, nežēlots laiks jeb cepšanās stundu skaits, kā arī krāsns temperatūra.

Vispirms ir jāsāk ar to, ka jāizvēlas labs, labākais gaļas gabals, ko no piedāvājuma varat atļauties. To vislabāk darīt, dodoties uz tirgu pie sava gaļas pārdevēja vai ejot uz to veikalu, kam visvairāk uzticaties. Vislabākais, ko izvēlēties, ir pleca gabals (lāpstiņa). Tam vajadzētu būt gana liesam, bet tomēr ar mazliet treknumiņu. Ja lāpstiņā ir kauls, tas varētu palīdzēt gaļai nepalikt sausai, taču lāpstiņa labi derēs arī bez kaula. Gaļas gabalam vajadzētu būt bez ādas. Tad tajā vislabāk sasūksies garšas.

Marināde. Lai galarezultāts būtu izcils, svarīgs etaps ir gaļas sagatavošana cepšanai. Lai garšas vislabāk savilktos, ir svarīgi gaļu marinēt pietiekami ilgi. Marinādē to var noturēt pat diennakti. Ja nav vēlēešanās pēc izteiktas gaļas marinādes (piemēram, barbekjū mērcē), tad viena no visvienkāršākajām lietām ir gaļu iesmērēt ar sāli, brūno cukuru un olīveļļu. Garšos lieliski, bet dabīgi. Ieteikums, marinējot gaļas gabalu: uz nakti to likt plastmasa maisiņā (zip aizveramajā) un tad ledusskapī. Marinādi vispirms sajauc bļodā, ierīvē gaļā, tad gan gaļas gabalu, gan pašu marinādi liek maisiņā.

Galvenie pareizas cepšanas nosacījumi: lēni un zemā temperatūrā! Uz katru gaļas kilogramu vajadzētu rēķināt 2 stundu ilgu cepšanu. Piemēram, 3 kg smagu gaļas gabalu var nākties cept apmēram 6 stundas. Un darīt to iespējami zemā – 140–150 °C temperatūrā. Vēl svarīgs nosacījums ir mitruma klātbūtne, cepot gaļu. Ja krāsnij nav speciālas mitrināšanas programmas, tad šo efektu var radīt pats. Ja iespējams, izvēlieties dziļo cepamo pannu, kam virsū ir restes vai ir iespējams virsū uzlikt restītes. Gaļas gabalu liek uz restēm, bet pašā pannā lej ūdeni (taču ne tā, lai gaļa peld ūdenī). Tad visam pāri tin foliju, lai veidojas “tvaicēšanas” režīms, kad gaļa gatavojas siltā mitrumā.

Gaļa ir gatava tad, kad to ar dakšiņām ir viegli sapluinīt.