Liellopu gaļas un dārzeņu strēmelītes ķīniešu nūdelēs

Viegla
līdz 1 h
4 personām

Liellopu gaļa ne vienmēr ir ilgi jāsautē, lai tā būtu mīksta. Ja sagriezīsiet to ļoti, ļoti plānās, gandrīz caurspīdīgās strēmelītēs un iemarinēsiet uz 20 minūtēm eļļas marināde – gaļa būs gatava desmit minūtēs. Viss noslēpums šajā receptē slēpjas gaļas sagriešanā. Jo plānāk sagriezta gaļa, jo tā būs mīkstāka un garšīgāka.

Sastāvdaļas

 • 400 g liellopu gaļas šķiņķa
 • 1 paprika
 • 2 burkāni
 • 4 seleriju kāti
 • 1 cukini
 • 4 ēdamkarotes gaišās sojas mērces
 • ½ čili pāksts vai ½ tējkarote čili pulvera
 • eļļa marinādei un cepšanai (mēs izmantojām vīnogu kauliņu eļļu)
 • 2 ēdamkarotes medus
 • 1 ēdamkarote baltā vīna etiķa
 • ½ tējkarote kajēnas piparu
 • ½ tējkarote sinepju pulvera
 • 4 breketes vai 250 g olu nūdeļu

Pagatavošana

 1. Gaļu nomazgā un nosusina papīra vai lina dvielī. Ar asu nazi gaļu pret šķiedru sagriež pēc iespējas plānākās strēmelītēs.
 2. Sajauc marinādei nepieciešamās sastāvdaļas – 3 ēdamkarotes eļļas, 2 ēdamkarotes sojas mērces, 1 ēdamkaroti medus, 1 ēdamkaroti baltā vīna etiķa, čili, sasmalcinātu ķiploku un kajēnas piparus. Sāli pievieno pēc garšas.
 3. Gaļu liek bļodā, pārlej ar marinādi un kārtīgi samīca, lai marināde iesūcas gaļā. Atstāj iemarinēties 20 minūtes.
 4. Visus dārzeņus – burkānus, cukini, seleriju kātus un papriku – no mazgā un sagriež vienādās strēmelītēs.
 5. Pannā uzkarsē eļļu un vispirms apcep burkānus un seleriju kātus. Gatavi tie ir vēl mazliet kraukšķīgi. Saceptus tos noņem no pannas.Tāpat apcep papriku un cukini. Arī tos saceptus noņem no pannas.
 6. Tīrā pannā vēlreiz uzkarsē eļļu un uz straujas liesmas apcep gaļu. Gaļu nevajag visu laiku maisīt. Tai jāļauj netraucēti no vienas puses apcepties un tikai tad var sākt ik pa brīdim apmaisīt. Ja gaļu uz pannas lieki groza, tā sasulojas un kļūst sausa un cieta.
 7. Sagatavo mērci, iejaucot glāzē ūdens 2-3 ēdamkarotes sojas mērces, 1 ēdamkaroti medus, čili, kajēnas piparus un sasmalcinātus ķiplokus tik daudz, cik asu šo ēdienu vēlaties. Kad gaļa gatava, tai pievieno jau saceptos dārzeņus, visu pārlej ar mērci un 2-3 minūtes sautē. Tad noņem no uguns. Pēc garšas var pievienot vēl sojas mērci.
 8. Nūdeles pagatavo atbilstoši instrukcijai uz iepakojuma. Aldente (gandrīz gatavas) tās nokāš un lielā bļodā sacilā kopā ar gaļu un dārzeņiem. Ja vēlaties, nūdeles varat pasniegt galdā arī atsevišķi.
1. pagatavošanas solis
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gaļu nomazgā un nosusina papīra vai lina dvielī. Ar asu nazi gaļu pret šķiedru sagriež pēc iespējas plānākās strēmelītēs.

2. pagatavošanas solis
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sajauc marinādei nepieciešamās sastāvdaļas – 3 ēdamkarotes eļļas, 2 ēdamkarotes sojas mērces, 1 ēdamkaroti medus, 1 ēdamkaroti baltā vīna etiķa, čili, sasmalcinātu ķiploku un kajēnas piparus. Sāli pievieno pēc garšas.

3. pagatavošanas solis
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gaļu liek bļodā, pārlej ar marinādi un kārtīgi samīca, lai marināde iesūcas gaļā. Atstāj iemarinēties 20 minūtes.

4. pagatavošanas solis
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Visus dārzeņus – burkānus, cukini, seleriju kātus un papriku – no mazgā un sagriež vienādās strēmelītēs.

5. pagatavošanas solis
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pannā uzkarsē eļļu un vispirms apcep burkānus un seleriju kātus. Gatavi tie ir vēl mazliet kraukšķīgi. Saceptus tos noņem no pannas.Tāpat apcep papriku un cukini. Arī tos saceptus noņem no pannas.

6. pagatavošanas solis
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tīrā pannā vēlreiz uzkarsē eļļu un uz straujas liesmas apcep gaļu. Gaļu nevajag visu laiku maisīt. Tai jāļauj netraucēti no vienas puses apcepties un tikai tad var sākt ik pa brīdim apmaisīt. Ja gaļu uz pannas lieki groza, tā sasulojas un kļūst sausa un cieta.

7. pagatavošanas solis
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sagatavo mērci, iejaucot glāzē ūdens 2-3 ēdamkarotes sojas mērces, 1 ēdamkaroti medus, čili, kajēnas piparus un sasmalcinātus ķiplokus tik daudz, cik asu šo ēdienu vēlaties. Kad gaļa gatava, tai pievieno jau saceptos dārzeņus, visu pārlej ar mērci un 2-3 minūtes sautē. Tad noņem no uguns. Pēc garšas var pievienot vēl sojas mērci.

8. pagatavošanas solis
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nūdeles pagatavo atbilstoši instrukcijai uz iepakojuma. Aldente (gandrīz gatavas) tās nokāš un lielā bļodā sacilā kopā ar gaļu un dārzeņiem. Ja vēlaties, nūdeles varat pasniegt galdā arī atsevišķi.

Komentāri: