Arancini con ragu

Prasa meistarību
līdz 2 h
4 personām

Šos konusveida vai apaļos rīsu bumbuļus Sicīlijā pazīst jau kopš 10. gadsimta. Tie mēdz būt ar dažādiem pildījumiem – baklažānu, pistāciju, sēņu, gaļas, tomēr vispopulārākie ir tieši šie – ar vīnā sutinātu malto gaļu un zaļajiem zirnīšiem. Pagatavošana diezgan ķēpīga, tomēr rezultāts ir ļoti sātīgs un gards. Labā ziņa, ka vienā reizē var sagatavot vairāk, jo to var ēst gan siltu, gan arī pasniegt aukstu.

Sastāvdaļas

Pildījumam

 • 100 g maltās gaļas
 • 1 sauja zaļo zirnīšu
 • ⅓ glāzes sausa sarkanvīna
 • 1 ēdamkarote tomātu pastas
 • sāls un pipari pēc garšas

 

Rīsu masai

 • 300 g Arborio rīsu (kas domāti risoto pagatavošanai, ar augstu lipekļa sastāvu)
 • 100 g rīvēta cietā siera (Parmas)
 • 3 olu dzeltenumi
 • sāls

 

Fritēšanai

 • 100 g rīvmaizes
 • 2 olas
 • ~ 300 ml eļļas

Pagatavošana

 1. Gaļu apcep olīveļļā. Kad gaļa sacepta, tai pievieno tomātu pastu, kas izmaisīta ½ glāzē ūdens, un vīnu. Sautē, līdz šķidrums gandrīz novārījies. Tad pievieno zirnīšus, sāli un piparus pēc garšas.
 2. Rīsus novāra al dente konsistencē nelielā ūdens daudzumā. Kad rīsi gatavi, tos noņem no uguns, iemaisa olu dzeltenumus un sieru, nedaudz (~ 30 g) atstājot pildījumam. Rīsus izklāj uz lēzena šķīvja vienmērīgā kārtā, lai tie ātrāk atdzistu.
 3. Sagatavo visu fritēšanai. Eļļu lej mērces katliņā un uzvāra. Vienā bļodiņā sakuļ olas, otrā ieber rīvmaizi. Ar mitrām rokām ņem rīsu masu saujas lielumā, izveido plācenīti ar iedobīti, kurā liek ~ 1 ēdamkaroti gaļas un tējkaroti siera.
 4. Ar otru roku ņem vēl tikpat daudz rīsu masas, liek virsū plācenītim ar gaļu, un izveido apaļu bumbiņu ar pildījumu viducī. Var veidot arī Sicīlijai raksturīgos konusus.
 5. Kad rīsu bumbas visas saveltas gatavas, tās vispirms apvārta sakultajās olās, pēc tam bagātīgi rīvmaizē un liek karstajā eļļā cepties, visu laiku uzmanot, lai neapdeg. Bumbas vēlams nepārtraukti apvelt un cept ne vairāk kā pa divām kopā, lai varētu tās apgrozīt.
 6. Kad arancini gatavi, tos liek uz papīra dvieļa, lai notek liekais eļļas daudzums, un pasniedz galdā. Arancini var ēst ar rokām, bet var arī izmantot galda piederumus.
1. pagatavošanas solis
Arancini_1

Gaļu apcep olīveļļā. Kad gaļa sacepta, tai pievieno tomātu pastu, kas izmaisīta ½ glāzē ūdens, un vīnu. Sautē, līdz šķidrums gandrīz novārījies. Tad pievieno zirnīšus, sāli un piparus pēc garšas.

2. pagatavošanas solis
Arancini_2

Rīsus novāra al dente konsistencē nelielā ūdens daudzumā. Kad rīsi gatavi, tos noņem no uguns, iemaisa olu dzeltenumus un sieru, nedaudz (~ 30 g) atstājot pildījumam. Rīsus izklāj uz lēzena šķīvja vienmērīgā kārtā, lai tie ātrāk atdzistu.

3. pagatavošanas solis
Arancini_3

Sagatavo visu fritēšanai. Eļļu lej mērces katliņā un uzvāra. Vienā bļodiņā sakuļ olas, otrā ieber rīvmaizi. Ar mitrām rokām ņem rīsu masu saujas lielumā, izveido plācenīti ar iedobīti, kurā liek ~ 1 ēdamkaroti gaļas un tējkaroti siera.

4. pagatavošanas solis
Arancini_4

Ar otru roku ņem vēl tikpat daudz rīsu masas, liek virsū plācenītim ar gaļu, un izveido apaļu bumbiņu ar pildījumu viducī. Var veidot arī Sicīlijai raksturīgos konusus.

5. pagatavošanas solis
Arancini_5

Kad rīsu bumbas visas saveltas gatavas, tās vispirms apvārta sakultajās olās, pēc tam bagātīgi rīvmaizē un liek karstajā eļļā cepties, visu laiku uzmanot, lai neapdeg. Bumbas vēlams nepārtraukti apvelt un cept ne vairāk kā pa divām kopā, lai varētu tās apgrozīt.

6. pagatavošanas solis
Arancini_6

Kad arancini gatavi, tos liek uz papīra dvieļa, lai notek liekais eļļas daudzums, un pasniedz galdā. Arancini var ēst ar rokām, bet var arī izmantot galda piederumus.

Komentāri:

Jūsu komentārs: