Ar salami pildītas vistas filejas „kabatiņas” sezama sēkliņās

Viegla
līdz 30 min
4 personām

Šajā receptē piedāvājam interesantu garšu un smaržu salikumu – vieglais salami kūpinājuma aromāts un bazilika pesto sulīgais pikantums ierosinās pasniegt pierasto vistas fileju jaunā un pārsteidzošā veidā.

Zeltainais sezama sēkliņu panējums piešķir ēdienam arī izcilu noformējumu un izsmalcinātu grauzdētu riekstu garšu.

Sastāvdaļas

  • 4 vistas filejas
  • 4 ēdamkarotes pesto mērces
  • 12 salami šķēlītes
  • 5 ēdamkarotes sezama sēkliņu
  • 2 ēdamkarotes eļļas cepšanai
  • sāls, malti melnie pipari

Pagatavošana

  1. Vistas filejas nomazgā aukstā ūdenī un nosusina papīra vai lina dvielī. Katrā filejā gareniski iegriež no sāna tā, lai veidojas „kabatiņa”. No iekšpuses gaļu ierīvē ar sāli un pipariem. Katrā „kabatiņā” iesmērē ēdamkaroti pesto mērces, ieliek trīs salami šķēles un visu rūpīgi aizloka ciet.
  2. Uzkarsē pannā eļļu. Uz dēlīša vai šķīvja izber sezama sēkliņas. Piepildītās filejas rūpīgi apvārta sezama sēkliņās un liek uz pannas cepties.
  3. Kad viena puse zeltaini brūna, gaļu griež uz otru pusi un turpina cept, kamēr tā gatava. Tā kā vistas fileja ir ļoti mīksta gaļa, tā ir gatava tiešām ātri. Pannai ieteicams likt vāku.
  4. Pikantās „kabatiņas” pasniedz karstas ar rīsiem vai krāsnī ceptiem dārzeņiem.

 

Variācijas par tēmu:

Ja kādam negaršo salami, varat to aizstāt ar jebkādu citu kūpinājumu – cauraugušu gaļu vai žāvētu desu. Šī sastāvdaļa piešķir ēdienam pikanto dūmu garšu.

Ja mājās nav pesto mērces, samaisiet sīki sakapātus pētersīļus ar sāli, pievienojiet olīveļļu un rīvētu cieto sieru, piemēram, Parmesan. Garšos labi!

1. pagatavošanas solis
Vista_sezams-1

Vistas filejas nomazgā aukstā ūdenī un nosusina papīra vai lina dvielī. Katrā filejā gareniski iegriež no sāna tā, lai veidojas „kabatiņa”. No iekšpuses gaļu ierīvē ar sāli un pipariem. Katrā „kabatiņā” iesmērē ēdamkaroti pesto mērces, ieliek trīs salami šķēles un visu rūpīgi aizloka ciet.

2. pagatavošanas solis
Vista_sezams-2

Uzkarsē pannā eļļu. Uz dēlīša vai šķīvja izber sezama sēkliņas. Piepildītās filejas rūpīgi apvārta sezama sēkliņās un liek uz pannas cepties.

3. pagatavošanas solis
Vista_sezams-3

Kad viena puse zeltaini brūna, gaļu griež uz otru pusi un turpina cept, kamēr tā gatava. Tā kā vistas fileja ir ļoti mīksta gaļa, tā ir gatava tiešām ātri. Pannai ieteicams likt vāku.

4. pagatavošanas solis
Vista_sezams-4

Pikantās „kabatiņas” pasniedz karstas ar rīsiem vai krāsnī ceptiem dārzeņiem.

Komentāri: