LIELĀ “BAKED ALASKA” saldējuma torte

Vidēji sarežģīti
līdz 2 h
8 personām

Sastāvdaļas

  • 2 klaipi mīļākā kēksa (800 g)
  • 3 veidi mīļākā saldējuma (400 g katrs)
  • 6 olu baltumi
  • ¼ tējkarotes citronu sulas
  • 300 g smalkā cukura (ja nav, tad parasto cukuru var blenderī nedaudz samalt)

Pagatavošana

  1. Sagatavo saldējuma pildījumu. Šim sastāvam vajadzēs divas apaļās tortes formas. Tortes formas iesmērē ar eļļu un ieklāj pārtikas plēvi. Formā izklāj trīs kārtas ar saldējumu. Svarīgi, lai saldējums būtu mīksts, lai to vieglāk būtu ieklāt formā. Pašā pēdējā slānī formas augšā līdz malām liek šķēlēs sagrieztu kēksa kārtu, kas ir pielīdzināta tortes formai. To pašu atkārto ar otro tortes formu, un abas liek saldētavā sastingt.
  2. Kamēr saldējums sastingst, pagatavo bezē. Miksera bļodā lej olu baltumus, pievieno pavisam nedaudz citronu sulas un sāk visu maisīt vidējā ātrumā, līdz olbaltums sāk viegli uzputot. Lēnām, neapstādinot mikseri, pa vienai ēdamkarotei pievieno smalko cukuru. Visu maisa līdz brīdim, kad cukurs ir pilnībā izšķīdis un iemaisījies olbaltumā, pats olbaltums ir kļuvis biezs, gaisīgs un nesaplok.
  3. No saldētavas izņem kūkas formas. No tām izņem saldējuma un kēksa kārtas, liek vienu otrai virsū tā, lai kēksa kārta būtu apakšā. Torti kārtas apsmērē ar olbaltumu (bezē). Bezē nedaudz piesvilina (nokaramelizē) ar gāzes degļa liesmiņu, lai iegūtu skaistu, viegli brūnu karameles krāsu. Torti sagriež ar siltu nazi un pasniedz.

Komentāri: