Padoms

Ledus spainis ar ogu dekoru

 • Ziņo twitter.com
 • Pasaki Draugiem
 • Sūti uz facebook.com

Ir tradīcijas, kas vieno visu pasauli. Tā piemēram, vienā noteiktā datumā cilvēku gaviles, apskāvieni un skūpsti, salūta krāsainās puķes, šampanieša korķa šāvieni un glāžu šķindoņa atkārtojas ik stundu, kamēr viss globuss apstaigāts…

Un tiešām, kas gan būtu šī tradīcija bez šampanieša, kas klasiski jābauda atdzesēts?! Tam savukārt var pieiet praktiski – izmantojot ledusskapi; atjautīgi – iesēdinot kupenā;  romantiski – lietojot spainīti ar ledu; vai oriģināli – apvienojot abus pēdējos vienā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sastāvdaļas:

 • ~1,5 l ūdens
 • 150 g lielogu dzērvenes
 • 2 plastmasas trauki ko var ielikt vienu otrā
 • 1 dekoratīvs šķīvītis vai paliktnis

Pagatavošanas process:

 1. Abi trauki jāizvēlas tā, lai mazākajā ietilptu šampanieša pudele, lai tie ievietoti viens otrā, ietilptu jūsu saldētavā, lai tos drīkstētu likt saldētavā, piepildītus ar ūdeni, lai to virsma būtu maksimāli gluda. Mēs izmantojām divus plastmasas dekoratīvos puķu podus.
 2. Ja izmantosiet destilētu ūdeni, ledus spainis iznāks pilnīgi caurspīdīgs, savukārt ja parastu ūdeni, tad tas būs balts. Ielejiet nedaudz ūdens lielākajā traukā. Iegremdējiet tajā mazāko trauku. Mazākajā traukā ievietojiet svaram jebko, kas nesasals un pēcāk varēs tikt viegli izbērts ārā (graudi, monētas, smilts, ledus gabaliņi u.tml.).
 3. Pēc tam ūdenī ieberiet dzērvenes, lai tās glīti apjoztu visu maliņu pa perimetru. Ja nepieciešams, pielejiet vēl ūdeni, lai iegūtu vajadzīgo augstumu.
 4. Ievietojiet šo konstrukciju saldētavā uz vismaz 24 h.
 5. Lai sasalušo ledus spaini izņemtu no abām formām: izberiet mazākā trauka saturu, ielejiet tajā nedaudz silta ūdens un izņemiet no lielākā trauka. Ja lielākais trauks nenāk ārā, to var ievietot silta ūdens peldē vai aptīt ar saslapinātu siltu dvieli.
 6. Ledus šampanieša spaini liek uz svētku galda, tam apakšā novietojot dekoratīvu šķīvi vai paliktni, kur krāties kūstošajam ūdenim. Ledus spainīša dzīves ilgums vidēji būs 6 stundas.

Zem GALDA! rubrikas ticējums: ja 1. janvāra diena sākas zem galda, tad gads solās būt varen ņiprs un lustīgs!

Komentāri: