Jaunums

Abavas vīna darītava Japānā saņem vairākus apbalvojumus un uzsāk dzērienu eksportu

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Aizvadītajā nedēļā Japānā norisinājās lielākais valsts sidru konkurss “Japan Cider Awards”, kurā Abavas vīna darītavas radītais dzirkstvīns “Ābols apiņos” ieguva augstāko apbalvojumu. Dzēriens 3 zvaigžņu kategorijā novērtēts ar 2 zvaigznēm par garšu Medium sidru kategorijā un 3 zvaigznēm par etiķetes dizainu, kā arī uzvaru auditorijas balsojumā par labāko dizainu.

“Šogad konkursā 276 profesionālu žūrijas locekļu sastāvā tika vērtēti 80 vietējo un starptautisko sidru paraugi, tādēļ Abavas uzvara konkursā norāda uz patiesi augstu dzēriena kvalitāti un noformējumu. Aizvadītājos mēnešos esam uzsākuši arī eksportēt dzērienus uz Japānas tirgū. Esam pārliecināti, ka uzvara konkursā radīs lielāku atpazīstamību un pavērs plašākas eksporta  iespējas tieši Japānas restorānu un bāru industrijā,” norāda Abas vīna darītavas saimniece Liene Barkāne.

Šogad Latvijas lielākās vīna darītavas dzērieni jau guvuši galvenās balvas tādos prestižos Pasaules konkursos kā “Cider World 2019” Vācijā un “International Cider 2019” Anglijā, kas vīna darītavai ļauj ierindoties kvalitātes līderos starp pasaules sidra ražotājiem.

Abavas ģimenes vīna darītava ir Mārtiņa un Lienes Barkānu ģimenes izveidots un attīstīts uzņēmums, kurš nodarbojas ar kvalitatīvu dzērienu darīšanu no Latvijā audzētiem augļiem un ogām. Abavas vīna darītava ir dibināta 2010.gadā un īsā laikā ir kļuvusi par vadošo Latvijas vīna darītavu.

2018. gadā Abavas vīna darītava strādāja ar 20% pieaugumu, sasniedzot 776 tūkstošus eiro apgrozījumu. Šobrīd Abavas dzērieni tiek eksportēti uz tādām valstīm kā Igaunija, Dānija, Nīderlande, Beļģija, Apvienotā Karaliste, Vācija, Krievija, Malta, Šveice, Itālija.

Komentāri: