Jaunums

Konkursā “Mežpils prove” 2019 izvēlēts labākais mājbrūvētājs

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

2019. gada 8. aprīlī Aldara alus darbnīcā noslēdzās ikgadējais mājbrūvētāju konkurss “Mežpils prove”, kurš jau otro gadu pēc kārtas tiek rīkots sadarbībā ar lielveikalu tīklu “Rimi”. Šogad aldari tika aicināti izmēģināt savus spēkus beļģu alus tipa Saison darināšanā. Paraugu iesūtīšana noslēdzās 2019. gada 5. aprīlī,  bet jau 8. aprīlī, fināla degustācijas laikā tika izvelēts 2019. gada konkursa “Mežpils prove” uzvarētājs – alus darītājs Ričards Vaišļa. Konkursam “Mežpils prove” šogad tika iesniegti 22 paraugi, no kuriem pieci tika izvirzīti fināla degustācijai.

Konkursa uzvarētājs, Ričards Vaišļa, savā īpašumā ieguva konkursa galveno balvu – iespēju brūvēt savu alu Aldara vēsturiskajā alus darītavā 9500l apjomā, kas pēc tam būs nopērkama Rimi lielveikalos, kā arī pilnībā apmaksātu braucienu uz vienu no pasaulē labākajiem alus festivāliem “MBCC 2019” Kopenhāgenā, Dānijā. Unikālais brūvējums, kuram pats uzvarētājs ir piešķīris nosaukumu “Mežpils Sienāzis”, būs pieejams Rimi veikalos 0,33l stikla pudelēs ar konkursa uzvarētāja vārdu, uzvārdu un parakstu uz etiķetes. Brūvēšana pēc uzvarētāja alus receptes tiks uzsākta jau nākamnedēļ, lai jau maijā tas būtu pieejams veikalu plauktos.

Saison alus ir īpašs alus no Beļģijas Hainuat provinces. Sākotnēji šis alus tika pagatavots agrā pavasarī, lai gan mūsdienās to jau brūvē visa gada garumā un tā popularitāte sniedzas tālu aiz Beļģijas robežām. Saison alum piemīt augsts karbonizācijas līmenis, klasiski zeltaina krāsa un atsvaidzinošs citrusaugļu aromāts,” stāsta Andris Rasiņš, Aldara alus darbnīcas direktors un konkursa “Mežpils prove” dibinātājs. “Mēs esam  gandarīti, ka “Mežpils proves” konkursa ietvaros mēs ik gadu varam iepazīstināt Latvijas alus cienītājus ar aizvien interesantākām un ekskluzīvākām alus šķirnēm. Arī šogad finālistu starpā bija ļoti sīva konkurence, kas liecina par Latvijas alus ražotāju augsto meistarības līmeni. Mums ir patiess prieks par uzvarētāju un mēs ar nepacietību gaidām, kad viņa alu varēs iegādāties  veikalos,” piebilst Andris Rasiņš.

Šogad tika pieaicināta īpaši plaša žūrijas komisija, lai izvērtētu iesniegtos alus brūvējumus:  Andris Rasiņš – Aldara alus darbnīcas direktors un pirmais diplomētais alus someljē Latvijā, Valdis Čunka – AS Aldaris ražošanas vadītājs, Dace Šķēle – AS Aldaris tehnoloģe, Alise Pizika – “Mežpils” zīmola vadītāja, kā arī Jana Burenkova – “Rimi Latvia” Kategoriju grupas vadītāja. Žūrijas komisiju papildināja arī trīs neatkarīgi eksperti: Uģis Narvils – “Mežpils prove 2017” uzvarētājs un “Nurme” alus darītavas vadītājs, Juris Cinīts – alus bāra “TAKA” īpašnieks un Linarts Dzērve – “KUPLA” dibinātājs.

Par konkursu:

Latvijas mājbrūvētāju konkursu AS Aldaris rīko jau piekto gadu pēc kārtas, aicinot visus interesentus pieteikties un iesniegt savus brūvējumus. Pēc paraugu iesniegšanas žūrija atlasīja piecus labākos brūvējumus fināla degustācijai, kurā tika izvēlēts uzvarētājs. Konkurss sniedz iespēju iepazīstināt sabiedrību ar labākajiem Latvijas alus mājbrūvētājiem.

Komentāri: