Jaunums

Atklāts beziepakojuma veikals TURZA

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Ar zero waste dzīvesveida atbalstītāju un videi draudzīgu mājražotāju piedalīšanos šodien, 25.oktobrī, Ģertrūdes ielā 63, Rīgā savas durvis vēra ilgi gaidītais beziepakojuma veikals TURZA, kuram starta kapitālu kolektīvās finansēšanas platformā “Projektu Banka” saziedoja iedzīvotāji.

Lauzt stereotipu par zero waste ieprikšanos kā sarežģītu un laikietilpīgu procesu un pierādīt, ka iepirkties beziepakojuma veikalā ir tikpat vienkārši kā jebkurā citā tirdzniecības vietā – tāds ir veikala TURZA saimnieču Ilzes Blāķes un Madaras Bundzenieces mērķis.

“Mēs ticam, ka cilvēkiem rūp vide, un viņi labprāt pirktu preces uz svara, un uz veikalu dotos ar saviem iepakojumiem, ja vien šāda iepirkšanās būtu pieejamāka,” saka TURZA idejas autore Ilze Blāķe. Līdzekļi veikala atvēršanai vākti kolektīvās finansēšanas platformā “Projektu Banka”, kur teju seši simti zero waste idejas atbalstītāji kopā saziedoja 10,475 eiro.

TURZA ir beziepakojuma, pašapkalpošanās, zero-waste veikals, kurā iespējams iegādāties ikdienā nepieciešamos produktus uz svara, uzpildot savos traukos vai burkās un auduma maisiņos, kas nopērkami uz vietas. Tāpat veikalā ir īpašs plaukts, kurā iespējams bez maksas ņemt citu pircēju saziedotus, sterilizētus traukus.

Veikala klāstā ietilpst sadzīves ķīmija, higiēnas preces, piena produkti, graudaugi, augļi, dārzeņi, eļļa, maize, saldēti dārzeņi, saldumi, kafija, garšvielas. Turklāt sadarbojoties ar tautā iemīļotiem ražotājiem no Latvijas un Baltijas TURZA sortimentā atrodami produkti, kas nekur citur bez iepakojuma un uz svara nav pieejami. Tostarp siers no AS “Limbažu siers”, PKS “Straupe” piena produkti, pilngraudu pārslas no SIA “MILZU!”, SIA “Maiznīca Flora” maize, kā arī igauņu uzņēmuma “Mayeri” ražotā sadzīves ķīmija.

 

 

 

 

 

 

 

Pasākuma laikā ar svinīgu biedrības “Zero Waste Latvija” dibinātāja Arta Tauriņa uzrunu, veikals TURZA tika pie pirmās “Zero Waste Latvija” uzlīmes. “Šīs uzlīmes signalizēs par vietām – kafejnīcām, veikaliem – kas piedāvā iespēju iepirkties ar saviem līdzpaņemtajiem iepakojumiem. Tā mēs ceram iedrošināt pircējus iepirkties videi draudzīgāk,” skaidro projekta autors Artis Tauriņš.

Tūri pa veikalu vadīja Laura un Andis Arnicāni, seekthesimple.com bloga autori un zero waste dzīvesveida vēstneši Latvijā. Uz veikala atklāšanu bija ieradušies ražotāji, kuru preces uz svaru ir iegādājamas veikalā, starp kuriem arī Raimonds Zadvornovs, “Kalve Coffee” īpašnieks un Uldis Pasters, sadzīves ķīmijas “Purenn” ražošanas vadītājs. Kā arī sabiedrībā zināmi veselīga dzīvesveida piekritēji – ēdiena fotogrāfe un blogere Katrīna Mame, Instagram populārāko suņu īpašnieki Monta un Toms Briņķi.

 

Komentāri: