Jaunums

IBA rīkotajā ‘’World Cocktail Competition 2017’’, Latviju pārstāvēs Inguss Reizenbergs.

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Šoruden vairāk kā 1000 bārmeņu, zīmolu vēstnešu un industrijas pārstāvju no visas pasaules satiksies skaistajā Kopenhāgenā, Dānijā, lai ne tikai kopīgi priecētu un pārsteigtu viens otru ar savu talantu, bet arī lai noskaidrotu gada labāko pasaules bārmeni. Latviju šogad pārstāvēs Latvijas kokteiļu čempionāta uzvarētājs, talantīgais kokteiļu virtuozs – Inguss Reizenbergs.

IBA (International Bartenders Association) Kongress un Pasaules kokteiļu čempionāts notiks no 15. līdz 19. oktobrim, nu jau 66. reizi. Apmeklētājiem būs iespēja baudīt spraigu pasākuma programmu – sākot no zīmolu meistarklasēm, konferencēm, kokteiļu jaukšanas paraugdemonstrējumiem un beidzot ar izsmalcinātām vakariņām un ballītēm.

Šogad uz skatuves kāps ap 130 bārmeņiem no 65 valstīm, lai cīnītos par 2017. gada čempiona titulu. Taču viņi visi jau iepriekš ir izturējuši priekšsacīkstes, kurās par vietu konkursā cīnījās vairāk kā 1000 bārmeņu visdažādākajās pasaules valstīs. Finālā dalībnieki pat no tik tāliem reģioniem kā Argentīna, Armēnija, Dienvidāfrika un Taivāna sacentīsies sešās disciplīnas: aperitīva kokteiļi, dzirkstošie kokteiļi, īsie kokteiļi (short drink), garie kokteiļi (long drink), bārmeņa izvēle un didžestīva kokteiļi (after dinner). Latvija tiks pārstāvēta prestižajā “bārmeņa izvēle” jeb ‘’bartenders choice’’ disciplīnā.

‘’Esmu priecīgs un pateicīgs būt daļai no šī lieliskā un prestižā čempionāta un darīšu visu, lai godam pārstāvētu Latvijas vārdu pasaulē. Bartenders choice kategorija tika izlozēta jau pirms konkursa. Lai arī šī ir viena no sarežģītākajām disciplīnām, es esmu sagatavojis labu kokteili un cerams, ka tas pārsteigs arī prasīgo konkursa žūriju’’, tā savu dalību komentē pats Inguss Reizenbergs.

Turēsim īkšķus par Ingusu un gaidīsim mājās ar uzvaru. Šī gada nogalē iznāks arī abu brāļu Reizenbergu – Ingusa un Andra kopīgi veidotā grāmata – “Rīgas kokteiļi”. Tā būs unikāla kokteiļu recepšu kolekcija Rīgas pilsētvidē latviešu un angļu valodā. Grāmata būs ne tikai lielisks iedvesmas avots pašiem mājās izmēģināt pagatavot kādu kokteili, bet arī skaista, reprezentatīva dāvana Latvijas viesiem, tā kā kokteiļus caurstrāvos Rīgas elpa – kā garšu ziņā, tā vizuālajā risinājumā.

Komentāri: