Jaunums

Par un ap Godīgo tirdzniecību festivālā HELSUS Lucavsalā!

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Šajā nedēļas nogalē, 22. un 23. augustā, Lucavsalā norisināsies festivāls HELSUS. Festivāla abās dienās biedrība Zaļā brīvība ar dažādu aktivitāšu un kulinārijas meistarklases palīdzību, stāstīs par Godīgo tirdzniecību jeb Fair Trade

HELSUS viesiem būs iespēja apmeklēt Zaļās brīvības stendu, kur darbosies Godīgās tirdzniecības kafejnīca, piedalīties kulinārijas meistarklasē vai spēles veidā uzzināt interesantus faktus par dažādu patēriņa produktu ražošanu un situāciju, piemēram, kafijas vai banānu audzētājvalstīs.

Meistarklasi, kurā varēs pagatavot bioloģisku sezonālo ogu un Godīgās tirdzniecības šokolādes saldējumu, vadīs dinamiskās kulinārijas meistars Reinis Grants.

Godīgā tirdzniecība, lai arī labi zināma Rietumeiropā, Latvijā vēl arvien ir mazāk pazīstama, tomēr arī šeit iedzīvotāji kļūst arvien informētāki par globālām problēmām un to, kādu ietekmi mūsu ikdienas izvēles atstāj uz cilvēkiem citās pasaules daļās.

Nereti pārtikas un citu ikdienas patēriņa preču ražošana ir saistīta ar cilvēktiesību pārkāpumiem, sliktiem darba apstākļiem, piespiedu vai bērnu darba izmantošanu, kā arī videi nodarītu kaitējumu, tā sauktajās, jaunattīstības valstīs.

Godīgā tirdzniecība darbojas, lai izglītotu cilvēkus par šiem jautājumiem. Tā arī piedāvā alternatīvu tirdzniecības sistēmu, kuras mērķis ir nodrošināt, lai ražotāji un zemnieki jaunattīstības valstīs saņemtu godīgu atlīdzību par savu darbu un tiktu ievērotas pamata cilvēktiesības.

Zaļās brīvības telts atradīsies festivāla HELSUS Uztura dārzā. HELSUS ir jauns festivāls, kas šogad notiek pirmo reizi un par savu moto izvēlējies “Ķermenim Dvēselei Veselībai”. Vairāk iespējams uzzināt http://helsusfestival.com/ .

Komentāri: