Jaunums

Cik kalorijas tev nepieciešamas

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Vārds “kalorijas” daudziem asociējas tikai ar notievēšanu un diētām, proti, ka par tām domā tikai tie, kas rūpīgi seko līdzi produktu kalorāžai un dienas laikā uzņem noteiktu skaitu kaloriju. Tomēr par kalorijām derētu vairāk uzzināt ikvienam no mums.

  • Kalorijas mēs katru dienu uzņemam ar ēdienu un dzērieniem, un tieši tās nodrošina mūsu organismam enerģiju un ir nepieciešamas tā veselīgai funkcionēšanai.
  • Ja uzņemam par maz kaloriju kā mums būtu nepieciešams, organisms kļūst vājš un var saslimt, bet, ja uzņemam par daudz – kalorijas krājas un neiztērētā enerģija pārvēršas taukos.
  • Apēdot vairāk, nekā iztērējam, mēs iedzīvojamies “riepās”, apaļās ciskās un veselības problēmās. Tādēļ ieteicams katru dienu arī iztērēt tik daudz kaloriju, cik ir uzņemtas.
  • Savukārt tievētājiem, kas vēlas noteiktā laika periodā atbrīvoties no liekajiem kilogramiem (no uzkrātajām rezervēm) vajadzētu pat iztērēt vairāk kaloriju nekā uzņemt, tas nozīmē kustēties vairāk un apēst mazāk.

Dienā nepieciešamo kaloriju skaits atkarīgs no dzimuma, vecuma un, protams, no tavas fiziskās noslodzes. Paskaties, cik kaloriju dienas laikā būtu nepieciešams tev uzņemt! *

Kalorijas

Pēc tabulas varam redzēt, ka nepieciešamo kaloriju skaits, atkarībā no vecuma un fiziskās noslodzes, atšķiras vidēji 200 kaloriju robežās. Cik tas ir – 200 kalorijas? Daudz vai maz?

Lūk, neliels palīgs – kaloriju daudzuma vizualizācija: http://www.sievietespasaule.lv//

*Uztura vadlīnijas 2005, Amerikas Veselības un Cilvēku dienesta departaments: http://www.webmd.com/diet/features/estimated-calorie-requirement

 

Raksta autors:

Portāls Sievietespasaule.lv

http://www.sievietespasaule.lv/

logo_head

Komentāri:

Jūsu komentārs: