Jaunums

Jaunais Pie Galda! vasaras numurs

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Vasara ir svētki kaut vai tāpēc vien, ka mums, latviešiem, dažreiz nemaz nevajag cita iemesla, lai svinētu, kā vien to, ka ārā spīd saule un ir silts. Tad tā vien gribas iekurt grilu un saaicināt draugus jautrā piknikā, izrotāt galdu zem ziedošām ābelēm vai sakārt romantiskus sveču lukturīšus koku zaros, lai ne tikai cilvēkiem, bet arī putniem un kukainīšiem ir prieks.

Numura tēmas šoreiz vairākas, jo viss likās svarīgs un izceļams.

Vispirms jau grilēšana, kur brīvdienu pusdienas no A līdz Z Māra Pole gatavo uz grila. Ceram, ka atradīsiet tur kādu ierosmi saviem grila eksperimentiem. Lai tie izdotos nevainojami, esam centušies dažās lappusēs apkopot visu, kas īstam grilētājam ir jāzina – kā pareizi iekurināt grilu, kā to kopt un kādas grilēšanas tehnikas izmantot, piemēram, ko darīt, ja gaļa “aizdegas”.

Otra tēma – dārza svētki un tajos neiztrūkstošās mērcītes, salsas un smēriņi. Tie lieti noderēs, kad sanācis paprāvs ciemiņu pulks un visiem gribas knakstīties ap kaut ko gardu. Daudz ierosmes dārza svētku galdam ir Līvas Kļaviņas veģetāro ēdienu sadaļā, piemēram, Pico de Gallo vai dārzeņu tartes.

Trešā tēma – saldējums. Anna sarūpējusi sešas burvīgas mājas saldējumu receptes – no viegla aveņu sorberta līdz krēmīgam siera kūkas saldējumam.

Sezonas rubrikā izceļam trīs burvīgus produktus – rabarberu, cukīni un asari. Māra Pole šai rubrikai no klasiskās Boloņas atvedusi absolūti neklasiskas receptes, kas šiem produktiem piešķir pavisam citas nianses. Īpaši uzteiksim auksto cukīni zupu, rabarberu čatniju un asari tik daudzkrāsaino vasaras dārzeņu ielenkumā.

Ikdienas rubrikā arī Lindas Vilmansones receptēs ievijušies svētki ar mazliet ekskluzīvākiem, bet ātri pagatavojamiem produktiem. Ļoti gards ir laša tartars ar zemenēm un kokosriekstos panētas garneles. Vēl – jūras velšu karstmaizes un kūpināti rīsu salāti.

Saldumos valda vieni vienīgi svētki – ar rabarberu bezē kūkām un tarti, ar dzīvi mīlošiem oreo kapkeikiem un svētkiem pat brokastīs – baudot bagātīgu musli ar sutinātām aprikozēm un maigu krēmu.

Mūsu sportistam sākusies aktīvā sezona – maratons aiz maratona, tādēļ viņš pievēršas pilngraudu makaroniem. Viņa lappusēs vienkāršas, sātīgas, ogļhidrātiem bagātas maltītes.

Kaislīgiem vakariem esam sarūpējuši arī vasarīgus kokteiļus. Baudiet!

Svinēsim katru mīļu dienu, priecējot sevi,
savus draugus, bērnus un mīļos. Jo Latvijas vasara ir īsa, bet ļoti, ļoti skaista, un mēs to mīlam.

Žurnāla “Pie Galda!” redakcija

Komentāri: