Jaunums

Dobeles Ceriņu svētki – bauda acīm, dvēselei un sajūtām

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

23.maijā plkst. 16.00 Dobeles Ceriņu dārzā notiks tradicionālais klasiskās mūzikas koncerts.

Šogad koncertā „Ceriņu tango” skanēs jaunklasikas žanrs – tango mūzika. Programmas pirmajā daļā būs fragmenti no mūzikas un sajūtu izrādes ,,Cantando y amando” – Astora Pjacollas tango Ilonas Bageles izpildījumā. Koncerta otrajā daļā Karinas Tatarinovas un Andra Daņiļenko izpildījumā skanēs Argentīniešu tango, Oskara Stroka, Raimonda Paula, Alfrēda Vintera u.c. komponistu tango mūzika. Koncerta rīkotāji sola, ka kaislīgā tango mūzika savienojumā ar ceriņu krāšņo burvību neatstās vienaldzīgu nevienu apmeklētāju.

Koncerta dienā jau no plkst. 9:00 būs iespēja apmeklēt Ceriņu dārzu un selekcionāra P.Upīša piemiņas muzeju, kā arī uzzināt daudz interesanta par augļkopības zinātnes attīstību un augļu dārziem Dobelē.

Visas dienas garumā Ceriņu dārza apmeklētājus iepriecinās Dobeles novada amatnieku darinājumi un mājražotāju produkti, tai skaitā rudzu un saldskābmaize ar dabīgo ieraugu, riekstu našķi, gardi cepumi ar glazūru ceriņu ziedu nokrāsās, aromātisks medus, dažādu garšu vīns, siers, garšaugu pulveri, mājas saldējums, augļu kokteiļi, mājās ražotas konfektes un citi produkti. Turpat būs pieejami skaisti un praktiski vietējo rokdarbnieču darinājumi: austi smalkie dvieļi, galdauti, rotas. Jaunā māksliniece keramiķe Laima Grigone piedāvās savdabīgus keramikas un porcelāna traukus un rotas.

Katru gadu, kad ceriņi zied viskrāšņāk, klasiskās mūzikas koncertu Dobeles ceriņu dārzā rīko Latvijas Valsts Augļkopības institūts. Mājražotāju tirdziņu organizē Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs.

Komentāri: