Padoms

Garšīgam ēdienam piestāv garšīga mūzika.

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Populārais mūzikas apskatnieks Klāss Vāvere mums ir sagatavojis ieteikumus, kā lielisku maltīti ģimenes, draugu un radu lokā papildināt ar kvalitatīvu, laikmetīgu un “garšīgu” mūziku. Te atradīsiet arī tradicionālo Ziemassvētku dziesmu tēmas, bet vairāk gan Klāss ir padomājis ieteikt ko ne tik klasisku, jo arī mūzikā ir jāeksperimentē un ik pa laikam jāuzdrīkstas nobaudīt ko iepriekš nezināmu.

Kate Bush – 50 Words for Snow

Senais nostāsts par to, ka eskimosu valodā sniegam esot neskaitāmi apzīmējumi, Keitu Bušu iedvesmojis klusināti  skaistai  sniega mūzikai un sajūtām. Kaislīga mīlasdziesma sniegavīram, fantāzijas par sniegpārslu likteņiem, prieks par mirkļa skaistumu un smeldze par liktens vēju nepieļautu dvēseļu satikšanos…  Šīm dziesmām tiešām piemīt ziemas ainavas miers un vilinājums, kaut īstenībā tās, protams, nav par sniegu.

Bugge Wesseltoft – Songs

Buge Veseltofts elektroniku un “džeza jauno konceptu” (tā sauca savulaik viņa aizsāktu norvēģu mūsdienu mūzikas strāvojumu) nomainījis pret klasisko koncertflīģeli un tikpat klasiskām populārās mūzikas tēmām – no Odrijas Hepbernas (filmā Breakfast at Tiffany’s) dziedātās Moon River līdz Džona Koltreina džeza šedevram Giant Steps.  Mūzikā ir daudz gaismas un plašuma, turklāt klusums tajā ir tikpat svarīgs kā melnbalto taustiņu skaņas. Ballītēm gan nederēs.

Pink Martini & Saori Yuki – 1969

Pink Martini ir amerikāņu retro kiča orķestris, kas ar apbrīnojamu vieglumu un eleganci sintezē dažādu tautu un laikmetu mūzikas tradīcijas, savukārt Saori Juki ir “japāņu Bārbra Streizande”. Šis viņu kopdarbs iznāca 2011. gadā, un tajā dzirdami gandrīz pusgadsimta seni globāli popmūzikas hiti japāņu valodā, kas izklausās kā saldsērīgas, drusku eksotiskas apsveikuma kartītes no seniem laikiem un tālām zemēm, ko kāds reiz sūtījis mūsu vecākiem. Kaut kas ļoti pazīstams un saprotams, bet arī drusku mīklains un intriģējošs.

The Blind Boys of Alabama – Go Tell It On The Mountain

Ja gribas tradicionālo svētku repertuāru (no Little Drummer Boy līdz Silent Night) bez tradicionālās pliekanības, tad šī amerikāņu gospeļu dziedoņu (grupa pastāv kopš 20. gs. 40. gadiem) sadarbība ar džeza, roka un soula (no Toma Veitsa līdz Džonam Medeski) autoritātēm būs lieliska izvēle. Ne velti 2004. gadā tā nopelnīja Grammy balvu kā labākais tradicionālās soula un gospeļmūzikas albums.

Jon Anderson – The Promise Ring

Pirms nepilniem 20 gadiem, ar cerībām gaidot jauno tūkstošgadi, britu roka klasiķis Džons Andersons kopā ar ķeltu tradicionālās mūzikas grupu ierakstīja albumu, kurā tautisks skanējums saausts ar prieka un aizrautības pilnām jauna sākuma priekšnojautām, līksmiem īru deju ritmiem un nostalģiskām atmiņām par paaudžu paaudzēs piedzīvoto. Divos vārdos – svētku mūzika.

 

Tā pat svinīgām vakariņām Klāss Vāvere ir sagatavojis arī svinīgu un skaistu mūzikas sarakstu no 24 dziesmām.

To mēs esam apkopojuši arī kā Spotify Playlist – “Pie Galda vakariņas”, lai atliktu vien baudīt…

te spotify cienītājiem: http://spoti.fi/1QaykTy
te youtube: http://bit.ly/1IyPa89

 

Komentāri: