Padomi trauku mazgāšanā

Kā nomazgāt piedegušu katlu trauku mazgājamā mašīnā

 1. Kad katls vai cepšanas trauks ir piededzis, tas pēc iespējas ātrāk jāsāk mērcēt siltā ūdenī. Mērcēšanas laikā nav nepieciešams ūdenim pievienot trauku mazgāšanas līdzekli.
 2. Kad katls ir mērcēts pietiekami ilgu laiku, piedegušo apakšu noskrāpē ar koka karoti vai lāpstiņu, lai noņemtu cieto degumu, un pēc tam notīra vēl nedaudz, izmantojot plastmasas vai tērauda vilnas skrāpi.
 3. Ideālajā gadījumā piededzis katls būtu jāmazgā tikai kopā ar citiem ārkārtīgi netīriem traukiem. Vislabākais rezultāts būs, ja šķīvjus un glāzes mazgā vieglajā režīmā, bet piedegušus katlus, lipīgas pannas un netīrus cepamtraukus – intensīvajā režīmā.
 4. Ja ārkārtīgi netīro trauku ir pārāk maz, lai tos mazgātu atsevišķi, tad piedegušo katlu mazgājiet kopā ar traukiem, kas nav smalki un trausli, atstājot, piemēram, vīna glāžu un smalku porcelāna trauku mazgāšanu citai dienai.
 5. Nepārpildiet trauku mazgājamo mašīnu, jo vairāk brīvas vietas atstāsiet ap piedegušo katlu vai cepšanas trauku, jo labāk to varēs sasniegt ūdens un labāki būs mazgāšanas rezultāti. Parasti vislabāk piedegušo katlu novietot ar apakšpusi uz augšu apakšējā plauktā.
 6. Trauku mazgājamajā mašīnā iestatiet visintensīvāko pieejamo programmu. Atkarībā no modeļa tas var būt augstas temperatūras mazgāšanas režīms vai “intensīvais”, “netīro trauku” vai “katlu un pannu” iestatījums.
 7. Nelietojiet divkāršu devu ar trauku mazgāšanas tabletēm, jo divas tabletes nepadarīs traukus divreiz tīrākus. Tieši pretēji – mazgājamo līdzekļu pārpalikumi var atstāt grūti noskalojamus nosēdumus.
 8. Netīros traukus mazgā intensīvajā mazgāšanas režīmā tikai tad, ja tie ir pietiekami izturīgi, lai tos varētu apstrādāt lielā karstumā.

 

Kā ievietot traukus mašīnā, lai nodrošinātu labāko rezultātu

 1. Pirms ievietošanas trauku mazgājamajā mašīnā notīriet no traukiem ēdienu paliekas, bet neskalojiet tos.
 2. Lielākie priekšmeti jānovieto apakšējā plauktā. Parasti tie arī ir visizturīgākie un netīrākie trauki, kā katli un pannas.
 3. Mazāki un trauslāki priekšmeti, tostarp glāzes un krūzes, jānovieto augšējā plauktā.
 4. Galda piederumi jāievieto tiem paredzētajā plauktā vai grozā ar netīro daļu uz augšu.
 5. Maksimāli piepildiet trauku mazgājamo mašīnu, taču nepārpildiet to.
 6. Pārliecinieties, ka rotējošo izsmidzinātāju kustības nav bloķētas.
 7. Starp diviem ārkārtīgi netīriem šķīvjiem atstājiet brīvu vietu.
 8. Nenovietojiet garus priekšmetus apakšējā plaukta priekšējā daļā, jo tie var nosprostot ziepju atvilktni un novērst trauku mazgājamā līdzekļa padevi.
 9. Izņemiet traukus, sākot no apakšas, lai novērstu ūdens nopilēšanu.
 10. Plastmasas traukus ievietojiet augšējā plauktā, kur karstums nav tik intensīvs kā trauku mazgājamās mašīnas apakšējā daļā.
 11. Pārliecinieties, ka ikviens mājsaimniecībā zina par asu nažu ievietošanu, ja to asmens ir vērsts uz augšu.
 12. Lielus un plakanus virtuves dēlīšus, kā arī paplātes izkārtojiet gar trauku mazgājamās mašīnas malu, kas parasti ir tukša.
 13. Stikla un plastmasas priekšmetus augšējā plauktā izkārtojiet pamīšus, lai novērstu bojājumus, kas rodas, stiklam saskaroties ar stiklu.
 14. Noskaidrojiet, vai mašīnas augšējā plaukta augstumu ir iespējams regulēt, lai nepieciešamības gadījumā varētu ievietot lielākus priekšmetus.

 

Kā novērst kaļķakmens traipu rašanos uz glāzēm?

Lai izvairītos no baltajiem nosēdumiem un ūdens pilītēm uz glāzēm, iesakām lietot trauku mazgāšanas līdzekli, ka satur ūdens mīkstinātāju, ja ūdens ir ļoti ciets, tad trauku mazgāšanas līdzeklim būs jāpievieno trauku mazgāšanas sāls. Ja tiek izmantots vēl papildu skalošanas palīglīdzeklis, tad problēmas ar kaļķakmeni kļūs par vēsturi.

Trauku mazgājamie līdzekļi ar multifunkcionālu formulu satur sāli trauku mazgājamajām mašīnām, kas līdz zināmam ūdens cietības līmenim novērš kaļķakmens traipu veidošanos. Tie aizsargā jūsu mašīnu pret kaļķakmens uzkrāšanos un novērš baltos nosēdumus uz glāzēm.

Ja ūdens cietība ir lielāka par 21° dH (cietības grādi), tad iesaka izmantot papildu sāli. Sāls tiek iebērts šim nolūkam paredzētā nodalījumā, kas atrodas uz trauku mazgājamās mašīnas metāla pamatnes zem apakšējā nodalījuma.

 

Kā atbrīvoties no nepatīkama aromāta trauku mašīnā

 • Ja pati trauku mazgājamā mašīna slikti ož, visticamāk, ir pienācis laiks to rūpīgi iztīrīt.
 • Visticamāk, cēlonis ir organiskie atkritumi, kas sakrājušies trauku mazgājamās mašīnas apakšā. Uzreiz pēc pilnībā izpildīta mazgāšanas cikla iztīriet filtrus, kas novērsīs to, ka ēdienu atliekas, tauki un citi atlikumi nosprosto trauku mazgājamo mašīnu.
 • Izņemiet trauku mazgājamās mašīnas apakšējo nodalījumu, lai piekļūtu filtram, kam būtu viegli jānoskrūvējas.
 • Noskalojiet filtru zem tekoša karsta ūdens un pēc tam notīriet to ar siltu ziepjūdeni izmantojot kādu birstīti. Ja rodas grūtības notīrīt visus netīrumus, uz brīdi iemērciet filtru siltā ūdenī un pēc tam noslaukiet to ar trauku mazgājamās mašīnas tīrītāju.
 • Ievietojiet filtru atpakaļ un izslaukiet trauku mazgājamās mašīnas iekšpusi ar trauku mazgājamās mašīnas tīrītāju, īpaši rūpīgi noslaukot zonu ap durvīm
 • Izmantojiet trauku mazgājamo mašīnu tīrīšanas līdzekli, lai notīrītu taukus un kaļķakmeni no caurulēm, vārstiem un trubām, ko nevarat notīrīt ar rokām.

 

Kā uzturēt trauku mazgājamo mašīnu tīru

 • Trauku mazgājamās mašīnas tīrīšanas darbus vajadzētu veikt vismaz reizi mēnesī.
 • Jūs varat samazināt ēdienu atlieku uzkrāšanos filtrā, pirms trauku ievietošanas trauku mazgājamajā mašīnā notīrot no tiem pārpalikumus. Tomēr neskalojiet traukus, jo tas var negatīvi ietekmēt tīrīšanas līdzekļa iedarbību.
 • Visbeidzot, lai novērstu stāvoša ūdens radītu aromātu, pēc trauku mazgāšanas cikla pabeigšanas attaisiet trauku mazgājamās mašīnas durvis.