Jaunums

NOSKAIDROTS 2020. GADA IECIENĪTĀKAIS VEGĀNISKAIS PRODUKTS

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Augu valsts uzturam kļūstot arvien populārākam, veikalu plauktus papildina aizvien vairāk vegānisku alternatīvu ierastajiem dzīvnieku valsts produktiem. Vegan.LV veiktā aptaujā ir noskaidrots, kuri no 2020. gadā veikalos ienākušajiem vegāniskajiem produktiem ir iecienītākie pircēju vidū. Sāļo produktu kategorijā par uzvarētāju aptaujātie ir atzinuši IKEA ne-gaļas bumbiņas, bet saldo – Milzu ražotās Veggy brokastu pārslas.

2020. gads ir bijis ražīgs Latvijas augu valsts produktu tirgū – lielveikali ir papildinājuši savus plauktus ar daudz jauniem produktiem, tostarp, vietējo uzņēmumu ražojumiem. Tas liecina, ka arī pašmāju pārtikas ražotāji seko līdzi tendencēm globālajā pārtikas tirgū un domā par ilgtspējīgu produktu ražošanu. Tādu zīmolu kā V-ego, Bujums un Veggy Crush produkti nu ir nopērkami lielākajos veikalos visā Latvijā..

Patērētāji arvien biežāk izvēlas ēst vegāniskus produktus gan veselības, gan ētisku apsvērumu dēļ. Dzīvnieku izcelsmes produktu ražošana, salīdzinot ar augu produktu alternatīvām, ir neefektīva izmantoto resursu ziņā, un lopkopības industrija tiek uzskatīta par vienu no galvenajiem planētas piesārņotājiem.

Sāļo produktu kategorijas augšgalā aiz IKEA bumbiņām aptaujātie ir ierindojuši Veggy Crush pelmeņu, Happy V kūpināto desu un Naturli picu. Savukārt saldo produktu vidū iecienītas bija ne vien Veggy brokastu pārslas, bet arī Veggo tofu “biezpiena sieriņu” alternatīva, Oatside the Box saldējumi un Koko jogurti.

Lai arī augu produktu klāsts veikalos kļūst plašāks, joprojām šajā sfērā ir daudz izaugsmes iespēju. Aptaujas respondenti atzīst, ka gribētu redzēt vegāniskas alternatīvas ne tikai lielveikalos, bet arī mazākos piemājas veikalos un ārpus Rīgas. Tāpat vairākiem aptaujātajiem nav pa kabatai vegānisku produktu cenas. Pēc respondentu domām, veikalos visvairāk pietrūkst plašāka ne-piena jogurtu klāsta, jo īpaši nesaldinātu jogurtu. Citi bieži minētu produkti, ko aptaujātie gribētu atrast savos piemājas veikalos, ir rauga pārslas, tempe, smalkmaizītes, ēšanai gatavi produkti (salāti, sviestmaizes u. tml.), vairāk gaļas alternatīvu un desertu.

Aptaujā savu viedokli pauda 235 respondenti. Šis ir jau otrais gads, kad Vegan.LV veic gada vegāniskā produkta aptauju. Vegan.LV ir vegāniska dzīvesveida un recepšu medijs, kas strādā, lai popularizētu veselīgu, videi un dzīvniekiem draudzīgu dzīvesveidu.

Komentāri: