Jaunums

Jaunais Pie Galda! decembra/janvāra numurs!

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Kaut aiz loga joprojām valda pelēkās krāsas un saule mūs palutina, lielākais, tikai ar septiņām stundām dienā, pirmā adventa svece jau izgaismo ceļu uz jaunu sākumu. Sācies brīnumu gaidīšanas laiks. Citus gadus jūtos kā garas distances pēdējā aplī, kad sāk trūkt gaisa un ilgas pēc finiša pārņem katru šūnu. Šogad ir citādāk. Gads bijis tik notikumiem bagāts, ka paskrējis nemanot, un gribas to pieturēt aiz astes, lai vēl pakavētos dzirkstošās atmiņās.

Šis ir jaunā “Pie Galda!” 6. numurs, un gada cikls ir noslēgts. Esam izbaudījušas ik mirkli kopā darīšanas prieka, domājot tēmas rubrikām, idejas receptēm, gatavojot un fotografējot ēdienu.

Šoreiz numurs pilns ar svētkiem, mīlestību un ģimenes kopābūšanas sajūtām.

Brīvdienu pusdienās galveno lomu spēlē mūsu ēdienu stiliste Baiba Prindule, daloties ar saviem mazajiem trikiem svētku radīšanā un galda klājumā.

Rubrikā Sezona – prieks par jaunu autori divu blogu “Le Petit Pot”, “UrbanicOrganic” un mazās Grētas Teodoras mammu Ingu Kalniņu. Ingai ir ne tikai franču pavārmākslas diploms kabatā, bet arī milzīga mīlestība pret ēdienu un dzīvi kopumā. Inga rubrikā spēlējas ar mandarīniem, kastaņiem un kanēli, no kā gribu uzsvērt boeuf à la ficelle – liellopu filejas buljonzupu un kraukšķīgās kanēļa vafeles.

Kamēr Līva Kļaviņa nodarbojas ar Tuvo Austrumu pētījumiem, veģetārajā rubrikā jauna autore – Monta Rozenburga. Viņa piedāvā vegānisko virtuvi, kas ļoti piestāv adventa un gavēņa laikam. Te atradīsiet pastinaku risoto, ķirbju pastas sacepumu, lēcu pīrāgus, sakņu dārzeņu gratēnu.

Lindai ziema ir īstais laiks Comfort food – jēra gaļas lazanja, paelja ar jūras garšu, krēmīgs ķirbju spageti, sātīga burgerzupa un ne tikai.

Anna Panna saldumos lepojas ar sešām ziemas tortēm – olu liķiera, šokolādes piparmētru, kokosriekstu bezē un dzērveņu vaniļas. Ir arī klasika – Ziemassvētku kēkss un šokolādes kūka. Vēl Anna piedāvā piparkūku garšu izbaudīt sešās citādās receptēs – arī saldējumā, braunijā un trifelēs.

Bet ko darīt tad, kad svētkos esam pārēdušies un klāt nākuši sānu “rokturīši”. Kārlim pēc padoma tālu nav jāmeklē. Viņš piedāvā pēcsvētku ēdienkartes idejas un vienkāršas darbības, kā uzlabot pašsajūtu un atgriezties veselīgā ikdienas ritmā. Ciemos šoreiz devāmies tepat Rīgā pie maģiskās Santas Liepas, kas rada unikālu maizi un … arī unikālas sinepes.

Lai garšīgs un emocijām pilns šis jaunais 2016. gads. Ja jums patīk tas, ko mēs darām, – abonējiet žurnālu. Tas mums kalpos kā milzīgs uzticības kredīts, kas dos spēku katru mīļu nākamā gada dienu.

Komentāri: