Jaunums

GODĪGĀ TIRDZNIECĪBA IZSTĀDĒ RIGA FOOD 2015

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Šonedēļ biedrība “Zaļā Brīvība” izstādē Riga Food 2015 informēs par godīgās tirdzniecības sistēmu un to, kādi godīgās tirdzniecības produkti pieejami Latvijā. Piektdien un sestdien Godīgās tirdzniecības stendā kopā ar dinamiskās kulinārijas meistaru Reini būs iespēja pašiem izveidot un nogaršot savus godīgās tirdzniecības šokogardumus.

Godīgā tirdzniecība ir alternatīva tirdzniecības sistēma, kuras ietvaros attīstības valstu ražotāji var saņemt godīgu samaksu par savu darbu. Tā iekļauj kakao, tēju, banānus, dažādus priekšmetus un izejmateriālus – kopā vairāk kā 1000 produktus. Par produktu, kas ir sertificēts godīgās tirdzniecības sistēmā, tā ražotājs vai audzētājs saņem stabilu samaksu, jo ir samazināts starpnieku skaits un noslēgti ilgtermiņa līgumi.

Biedrība Zaļā Brīvība jau vairākus gadus popularizē godīgo tirdzniecību izstādēs un festivālos. Arī šogad biedrība ar godīgās tirdzniecības stendu piedalīsies starptautiskajā izstādē Riga Food 2015, kas no 2.-5. septembrim norisināsies Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā.

Pasākuma mērķis ir sasniegt plašu auditoriju un iepazīstināt cilvēkus ar godīgās tirdzniecības produktiem, paskaidrot, kā patērētāji var veicināt godīgāku globālo tirdzniecību, kā arī informēt par godīgās tirdzniecības kampaņas pasākumiem un produktiem. Stenda apmeklētājiem tiks piedāvātas  arī viktorīnas, spēles un konkursi, iespēja saņemt godīgas tirdzniecības ceļvedi un iegriezt Godīgās tirdzniecības laimes ratu.

Godīgās tirdzniecības produkcija Latvijā ir nopērkama gan lielveikalos (kafija, cukurs, šokolāde, tropiskie augļi, garšvielas, u.c.), gan specializētajos ekoveikalos, piemēram, veikalos „Biotēka” (Rapunzeel Hand-n-hand produkcija), Dabas dobe (Oxfam Fairtrade produkcija). Godīgās tirdzniecības produktus var atpazīt pēc speciāla marķējuma. Latvijā redzamākās sertifikācijas sistēmas ir Fairtrade, UTZ Certified, Fair for Life un Hand in hand (Rapunzeel produktiem).

“Godīgās tirdzniecības produktu pieprasījums visā pasaulē pakāpeniski, bet pastāvīgi pieaug, arī produktu klāsts konstanti palielinās. Mēs ceram, ka arī Latvijas patērētāji novērtēs to, ka, iegādājoties godīgās tirdzniecības produktus, viņi saņem kvalitatīvu produktu un arī palīdz citiem cilvēkiem – godīgā tirdzniecība – tas ir izdevīgāk visiem,” saka Jānis Brizga, biedrības “Zaļā Brīvība” valdes priekšsēdētājs.

 

Komentāri: