Jaunums

Vīrieši apmeklē restorānus ģimenes lokā, sievietes – kopā ar draugiem

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Latvijas iedzīvotāju sabiedriskās domas aptauja (2015. gada marts) liecina, ka vīrieši ir vairāk orientēti apmeklēt restorānus kopā ar ģimeni (50%) nekā sievietes (43%). Savukārt sievietes biežāk nekā vīrieši dodas uz restorāniem, kafejnīcām un bāriem draugu pulkā — attiecīgi 31% un 22%.

«Daiļais dzimums ir ļoti sabiedrisks un labprāt pavada laiku kopā ne vien ar saviem radiniekiem, bet arī ar kolēģiem un draugiem — tā ir norādījuši 42% dāmu, taču vīrieši dod priekšroku atpūtai ģimenes lokā, un ar kolēģiem un draugiem restorānos, kafejnīcās un bāros attiecīgi tiekas tikai trešdaļa no viņiem,» stāsta pētījuma pasūtītāja – pakalpojuma GetTable.lv līdzīpašnieks Aleksandrs Ahmetovs.

Latvijas iedzīvotāju aptauja atklāja, ka tieši puse visu vīriešu, tas ir, 50%, ja mēdz doties uz restorānu, tad izvēlas to darīt kopā ar ģimeni. Tikai trešdaļa labprāt ierodas bāros un kafejnīcās kopā ar draugiem un kolēģiem, ceturtdaļa apmeklē sabiedriskās ēdināšanas iestādes vairākas reizes mēnesī, bet 7% vispār neapmeklē restorānus. «Ļoti patīkami, ka stiprais dzimums, kam tradicionāli ir izveidojusies pavisam neģimeniska reputācija, tomēr kliedē šo stereotipu, aktīvi apmeklējot kafejnīcas un restorānus kopā ar tuviniekiem, bieži vien, lai kopā atzīmētu svētkus — dzimšanas dienas, Jauno gadu, Neatkarības dienu un citus. Lai gan pašlaik tikai piektdaļa vīriešu un sieviešu izvēlas svinēt svētkus restorānos, gribas ticēt, ka šai kultūras tradīcijai ir liela nākotne, jo ir taču daudz patīkamāk, ja svētku mielasta laikā tiec apkalpots un pēc svinībām nav jāuzkopj māja!» spriež A. Ahmetovs.

17% sieviešu un 21% vīriešu uzskata, ka restorāna apmeklējums patīkamā kompānijā ir lielisks veids, kā atbrīvoties no stresa un atjaunot enerģiju. «Latvijas iedzīvotāji apmeklē kafejnīcas un bārus, lai patīkami pavadītu laiku, un atšķirībā no eiropiešiem kaimiņzemēs mūsu dāmas nekad neiet uz kafejnīcu iepazīšanās nolūkā, un šāds mērķis ir tikai 1% vīriešu. Šo faktu apstiprina arī tas, ka lielākā daļa abu dzimumu respondentu, apmeklējot kafejnīcu vai restorānu, dod priekšroku ikdienas apģērbam: šādu atbildi ir sniegušas divas trešdaļas sieviešu un gandrīz trīs ceturtdaļas jeb 73% vīriešu,» stāsta A.Ahmetovs. Tomēr 11% sieviešu restorāna apmeklējums ir nozīmīgs notikums, kam vajadzīga vakara frizūra, grims un tērps.

 

Komentāri: