Padoms

Ēdiens pie kino

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Gatavo 3 meitenes par 24.maija raidījuma tēmu izvēlējās ēdienus no, ap vai par kino. Viņu izvēle bija Sherlock Holmes, Babettes Feast un The Life Aquatic with Steve Zissou. Mēs, savukārt, nolēmām piedāvāt savu 4 pilnīgi dažādu filmu izlasi un mūsu izvēlētas Pie Galda receptes, kas piestāvētu šīm filmām vai būtu lieliskas baudīšanai pirms filmu vakara vai tā laikā.

Ja prasās pēc itāliskām kaislībām, piedzīvojumiem un ēdiena ar visu tā smaržu un garšu…

Dinner Rush (2000)

Žanrs: krimināldrāma

Režisors: Bob Giraldi

Lomās: Danny Aiello, Edoardo Ballerini, John Rothman, u.c.

Kopsavilkums: vai tas būs tikai vēl viens vakars ļoti populārā itāļu restorānā Ņujorkā pie tā saimnieka un bukmeikera Luisa Cropa?! Ne gluži, ja viesu vidū uzrodas vietējais policijas detektīvs ar savu sievu; konkurējošie bukmeikeri un gangsteri no Kvinsas, kas vēlas kļūt par restorāna līdzīpašniekiem un partneriem; slavens restorānu kritiķis un vēl pie bāra, šķietami nemanot, parādās Kens. Jezga tikai vēl vairāk “iegriežas” nelabojamā spēlmaņa un šefpavāra palīga Dunkana dēļ. Tas nu būs viens vella vakariņš.

Pie Galda receptes, kas piestāvēs:

Ja gribas aizmukt no ikdienas, sajust smalkas noskaņas, romantiku un rūgtu saldumu…

Chocolat (2000)

Žanrs: romantiska drāma

Režisors: Lasse Hallström

Lomās: Juliette Binoche, Judi Dench, Alfred Molina, Johnny Depp, u.c.

Kopsavilkums: ar 5 Oskara nominācijām apveltīts brīnišķīgs stāsts par vientuļo māti un viņas sešus gadus veco meitu, kuras pārceļas uz dzīvi nelielā lauku ciematiņā Francijā un atver tur savu šokolādes veikaliņu. Tas izraisa sašutumu un skepsi ne tikai vietējā mācītājā, bet arī visos ciemata iedzīvotājos un satricina to stingros uzskatus. Taču tiklīdz, kāds no pilsētniekiem padodas kārdinājumam nobaudīt gardos šokolādes izstrādājumus, do domas un attieksme mainās.

Pie Galda receptes, kas piestāvēs:

Ja prasās vairāk krāsu, skaņu, trokšņu un asu garšu ienest. Kas to būtu domājis, ka lietus var būt tik krāsains…

Monsoon Wedding (2001)

Žanrs: romantiska drāma, komēdija

Režisors: Mira Nair

Lomās: Naseeruddin Shah, Lillete Dubey, Shefali Shetty u.c.

Kopsavilkums: stāsts noris mūsdienu vidusslāņa ģimenē Indijā, kur telekomunikācijas un rietumu dzīvesveids sajaucies ar senām tradīcijām, piemēram, iepriekš norunātām (noliktām)  kāzām, kurām piekrīt jaunā Aditia, pēc tam, kad tai beigusies dēka ar TV producentu. Līgavainis, kas ir indietis dzīvojošs Teksasā, un visi radinieki no abām ģimenēm, no kuriem daži pat no ļoti attālām vietām, piemēram, Austrālijas, sapulcējas Deli uz kāzām musonu jeb lietus sezonā. Četru dienu pasākums un svinības piedzīvos pārpratumus, organizatoriskas ķibeles, ģimenes drāmu, briesmas un laimīgas beigas, krāšņumu, mūziku un mīlestību.

Pie Galda receptes, kas piestāvēs:

Ja gribas nenopietnu, vieglu vakaru un gastronomiskas izvirtības. 🙂

American Pie (2000)

Žanrs: komēdija

Režisors: Paul Weitz, Chris Weitz

Lomās: Jason Biggs, Chris Klein, Thomas Ian Nicholas, u.c.

Kopsavilkums: Džims, Ozs, Finčs un Kevins ir četri draugi, kas noslēdz savstarpēju vienošanos, ka zaudēs nevainību līdz izlaidumam. Lai iegūtu meiteņu uzmanību, Ozs sāk dziedāt, Kevins cenšas pierunāt savu meiteni, Finčs “palaiž” baumas, ka ir lielisks gultā, bet Džims… Džims sastopas ar virkni neveiksmīgu mēģinājumu, to starpā piedzīvojot kaunpilnus brīžus Internetā un ar ābolu pīrāgu. Pie tā visa katrā Džima neveiksmē, izpalīdzīgu roku un padomu sniedz vēl arī viņa tēvs. Vai viņi sasniegs savu mērķi līdz izlaidumam, jeb nonāks līdz kādam citam daudz nozīmīgākam secinājumam?!

Pie Galda ābola pīrāga alternatīvas:

Komentāri: