Jaunums

Jaunatklājējs konjaku pasaulē Martell laiž klajā jaunu VS konjaku

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Viens no pasaules vecākajiem konjaka namiem Martell nācis klajā ar jaunu konjaku Martell VS Single Distillery – neparasts VS konjaks, kura pamatā ir Martell raksturīgā garša. Katrā Martell VS Single Distillery pudelē ir apvienoti konjaka spirti no vienas no rūpīgi izvēlētām destilētavām Konjakas apgabalā, Francijā, ļaujot ikkatram izjust konkrētās destilācijas vietas iezīmes, atklājot unikālas garšas konjaku. Jaunā konjaka prezentācija šī gada 28. novembrī norisinājās Martell noskaņās pārveidotajā Mežaparka rezidencē, pasākuma viesiem piedāvājot arī klasiskos konjaka kokteiļus, tos baudot kopā ar šefpavāra Jāņa Zvirbuļa pagatavotām franču uzkodām. Jauno Martell VS Single Distillery prezentēja Aldriks Dehecs, kurš ir Martell konjaka nama Master Blender (“galvenais konjaka jaukšanas meistars”, tulkojot no angļu valodas).

Ievērojamāko konjaka ražotāju vidū Martell ir vienīgais, kas divreiz destilē tikai no nogulsnēm pilnīgi attīrītus vīnus, tā atklājot zīmolam raksturīgo sulīgu vīnogu aromātu un izsmalcinātību. Martell eaux-de-vie („dzīvības ūdens”, tulkojot no franču valodas) jeb konjaka spirti no vienas destilētavas spēj piedāvāt vienādu garšas profilu, kas harmoniskāk sader kopā, tāpēc konjaka garša ir izteiksmīgāka, tā ir sulīga, patīkami salda un tajā ir jūtami plūmju, aprikožu un citronu sukāžu toņi.

Konjaka nams jaunajam Martell VS Single Distillery konjakam ir piešķīris ne tikai bagātīgu garšu, bet arī leģendāru pudeles formu, pārveidojot vēsturisko konjaka pudeli mūsdienīgā interpretācijā. Pudeles reljefā zīmīgi izcelts spēcīgs tradīciju mantojuma simbols – svīre. Svīres saistība ar Martell ģimeni ir aizsākusies ar divu vārdu Martell un martinet („svīre” tulkojot no franču valodas) līdzīgo rakstību. Šādu asociāciju izmantošana bija ļoti populāra 18. gadsimtā un pakāpeniski šis simbols ir kļuvis par Martell konjaka nama pazīšanas zīmi kopš tā dibināšanas līdz pat mūsdienām. Jaunā konjaka etiķete pauž Martell namam raksturīgās vērtības. Uz tās ir attēlotas 3 zelta zvaigznes, kas apliecina konjaka augsto kvalitāti, un autentisks konjaka nama dibinātāja paraksts, tādējādi uzsverot Martell namam raksturīgo kvalitāti.

Latvijā jauno Martell VS Single Distillery konjaku prezentēja pasākumā, Martell noskaņās pārveidotajā Mežaparka rezidencē. Vakara gaitā ar jauno konjaku iepazīstināja zīmola vēstnieks Aldriks Dehecs, kurš strādā Martell namā, radot, degustējot un testējot Martell konjakus. Lai gan konjaka pielietošana kokteiļos Latvijā vēl nav tik populāra un valda priekšstats, ka tas ir jābauda tikai tīrā veidā, tomēr kokteiļu eksperts Edgars Grišulis pasākuma viesiem prezentēja 4 klasiskus konjaka kokteiļus ar Martell VS Single Distillery kā rūgtenākas, tā arī saldākas garšas cienītājiem, Martell konjaku kombinējot ar citrona un laima sulu, piparmētrām, apelsīna mizu un citiem ingredientiem. Dzērienu garšu nianses izcēla šefpavāra Jāņa Zvirbuļa pagatavotās īpašās franču virtuves uzkodas, pārsteidzot ar to pasniegšanas veidu un ēdienu garšu savstarpējo saderību. Īsti konjaka cienītāji vakara gaitā apmeklēja arī “Martell bibliotēku”, kopā ar Aldriku Dehecu izzinot garšu atšķirības starp Martell piedāvātajiem konjakiem, tādējādi arī papildinot savas zināšanas un degustācijas prasmes. Francijas konjaka nama atmosfēru papildināja šarmantā dziedātāja Amber (Aija Vītoliņa), kuras izpildītā franču mūzika ļāva viesiem nesteidzīgi baudīt jauno konjaku.

Jaunais Martell VS Single Distillery konjaks Latvijas veikalos parādīsies decembra un janvāra mēnešos, pakāpeniski nomainot jau zināmo Martell VS konjaku.

Martell konjaka nams, dibināts 1715.gadā, ir viens no vecākajiem pasaules konjaku namiem. Vairāk nekā trīs gadsimtu garumā Martell ražo, tirgo un eksportē augstākās klases konjaku, kuru ražojot divreiz destilē tikai no nogulsnēm pilnīgi attīrītus vīnus, tā atklājot zīmolam raksturīgo sulīgu vīnogu aromātu un izsmalcinātību.

Martell konjaku gatavo no trīs šķirņu vīnogām – Ugni Blanc, Folle Blache un Colombard. Pamatā šīs šķirnes tiek audzētas tieši eaux-de-vie (dzīvības ūdens, jeb konjaka spirtu) iegūšanai. Vislabāk tas padodas tieši Konjaka provinces rajonos. Martell buķetē sevišķa loma ir Borderies reģiona vīnogulāju ražai, kas tiek iegūta gan paša Martell nama daudzajos vīna dārzos, gan vēl 2000 citu vīnkopju plantācijās. Konjaka radīšanas procesā būtiska loma ir arī ozola mucu kvalitātei. Martell konjaki tiek nogatavināti tikai oriģinālās mucās, kuros ražošanas meistari gatavo no Tronsē (Troncais) un Limuzēnas (Limousine) mežu ozoliem. Martell mucu ozolkoks izceļas ar blīvu struktūru, tāpēc konjaku tajās var turēt ilgāku laiku, turklāt tieši no mucu koksnes Martell manto izteikti piesātināto krāsu un izteiksmīgas ozola aromātu nianses kopējā buķetē. Martell savu konjaku mucās mēdz izturēt pat sešdesmit un septiņdesmit gadus! Vēl vecāki konjaki tiek glabāti demijohn – lielās stikla karafēs. Un vecākie konjaki Martell pagrabos glabājas no 1830.gada.

 

Komentāri: