Jaunums

Aldaris noslēdz “Mežpils” sezonu un prezentē divas jaunas un ekskluzīvas alus šķirnes

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Aldara alus darbnīcā 23.novembrī, “Mežpils” sezonas noslēguma pasākumā, tika prezentētas divas jaunas, Latvijā brūvētas un ekskluzīvas alus šķirnes. Sekojot pasaules tendencēm, alus cienītājiem tiek piedāvāti divi ozolkoka mucās izturēti alus veidi – tumšais Imperiālais Baltijas porteris un gaišais alus (Bière de Garde), kas darināts ar šampanieša raugiem. Pārdošanā gan šīs alus šķirnes nonāks tikai nākošā gada vidū – pēc visas partijas gadu ilgas nogatavināšanas ozolkoka mucās.

Imperiālais Baltijas porteris ir noturēts amerikāņu burbona Jack Daniels ozolkoka mucās, lai alum piešķirtu burbona samtainās vaniļas un karameles notis. Savukārt gaišais alus brūvēts ar šampanieša raugiem un ir pirmais Latvijā brūvētais “sour” tipa alus, kas izturēts franču baltvīna ozolkoka mucās. Abi alus veidi ir brūvēti Latvijā, Aldara ražotnē un ir vietējiem aldariem ir eksperimentāls projekts, lai atrastu labāko, inovatīvāko un – pats svarīgākais – garšas kārpiņām patīkamāko alus veidu.

“Ja kāds saka, ka viņam negaršo alus, tad viņš visticamāk vēl nav atradis savu īsto alus šķirni. Pasaulē arvien vairāk tiek eksperimentēts ar dažādu jaunu alus šķirņu radīšanu, lai uzrunātu nišas un premium segmenta auditoriju, gan arī attīstītu alus kultūru kopumā. Tāpēc arī mēs Aldarī esam radījuši ko jaunu, lai arī Latvijas alus cienītāji atrastu sev jaunas un interesantas garšas, kvalitatīvā izpildījumā,” stāsta Latvijā pirmais diplomētais alus someljē un Aldara alus darbnīcas vadītājs Andris Rasiņš.

 

Šajā sezonā Aldaris nācis klajā ar vēl diviem jaunumiem – “Mežpils” mājbrūvētāju konkursa uzvarētāju alu “Gustavs”, kā arī Aldara Izlases jaunums – “Polārzvaigzne”, kas pieejams limitētā daudzumā un līdz šim nebijušā pudelē – 0,75l ar šampanieša tipa korķi.  Tāpēc kopējais Aldara jaunumu skaits šajā sezonā sasniedz jau četras jaunas alus šķirnes.

 

Komentāri: