Jaunums

Noskaidroti mājbrūvētāju konkursa “Mežpils prove” rezultāti Uzvarētāja alus novembrī būs veikalu plauktos

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Aldara alus muzejā noslēdzies ikgadējais mājbrūvētāju konkurss “Mežpils prove”, kurā, kā katru gadu, dalībnieki darbus iesniedza konkrētā tematikā, kas šogad bija “Dubultā IPA”. Šogad mājbrūvētāju konkursam tika iesniegti 38 darbi, no kuriem 4 tika izvirzīti fināla degustācijai. Par šī gada par uzvarētāju tika izvēlēts Uģis Narvils. Uzvarētājs iegūs iespēju brūvēt savu alus partiju Aldara brūvētavā 12000L apjomā, kā arī redzēt savu alus šķirni, ar savu vārdu un nosaukumu veikalu plauktos. Interesanti, ka uzvarētājs alum izvēlējies nosaukumu “Gustavs” par godu dienu pirms konkursa fināla dzimušajam dēlam. Uzvarētāja alus brūvēšana uzsākta šonedēļ.

Visi finālisti fināla degustācijai alu brūvēja vienādos apstākļos – Aldara alus darbnīcā. Šogad tika pieaicināta īpaši plaša žūrija, lai izvērtētu iesniegtos alus brūvējumus – Andris Rasiņš, Aldara alus muzeja direktors un vienīgais diplomētais alus someljē Latvijā, Valdis Čunka, Aldara galvenais aldaris, Dace Šķēle, Aldara tehnoloģe, Andrejs Teteris, “Mežpils” zīmola vadītājs, Juris Cinītis alus entuziasts un bāra “TAKA” īpašnieks, alus bloga “1001 alus” autors Rihards Gulbis, kā arī bloga “Edudzeru.lv” autors Ervīns Elliņš.

“Šogad starp finālistiem valdīja ļoti sīva konkurence, jo iesniegtie alus paraugi, lai arī dažādi, bija patiešām labi un konkurētspējīgi. Mums, žūrijai, nācās krietni papūlēties, lai izvēlētu labāko finālā iekļuvušo mājbrūvētāju alu. Mums ir patiess prieks par uzvarētāju, jo jau novembrī šo alu varēs iegādāties ikkatrs, ar receptes īpašnieka vārdu un īpašo nosaukumu,” stāsta Andris Rasiņš, aldara alus muzeja direktors un konkursa “Mežpils prove” konkursa organizators.

Par konkursu:

Iepriekšējos gadus konkurss norisinājās ar nosaukumu “Aldara Kauss”. Konkurss tiek rīkots jau trešo gadu pēc kārtas, aicinot Latvijas mājbrūvētājus pieteikties un iesniegt savus brūvējumus. Pēc paraugu iesniegšanas vairākās kārtās tika atlasīti finālisti, kas tika aicināti savu alu brūvēt vienādos apstākļos Aldara alus darbnīcā. Pēc izturēšanas laika norisinājās fināla degustācija, kurā tika izvēlēts uzvarētājs.

Pirmā vieta balvā saņēma 1000EUR dāvanu karti no veikala “Brūvē pats” un iespēju savu alus šķirni redzēt veikalu plauktos – brūvēt to Aldarī 12 000L apjomā ar savu etiķeti un nosaukumu. Savukārt otrā un trešā vieta ieguva dāvanu kartes 500EUR vērtībā no veikala “Brūvē pats”.

Komentāri: