Jaunums

Atceroties vasaras spilgtākos gastronomiskos notikumus – Mežpils Vienas Dienas Restorānus

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Nu jau vairāki mēneši apkārt, kad LTV ēterā skatījām 4 burvīgus raidījumus – Mežpils vienas dienas restorāns. Patiesībā tās nebija TV ēteram speciāli radītas fikcijas, bet gan reāli 4 burvīgi notikumi 4 dažādās Latvijas vietās laika posmā no 3. jūnija līdz 25. Augustam. Katrs restorāns tika veidots atbilstoši vietas tematikai, paredzamajai sezonalitātei un katras vides noteiktajam radošajam konceptam: jūras un saldūdens veltes, piena produktu izmantošana, dārza un dabas veltes, mežs, medības un savvaļa.

Restorānus vadīja Mārtiņš Sirmais, sadarbojoties ar vadošajiem šefpavāriem Artūru Taškānu, Ārčiju Trinkūnu, Kasparu Jansonu un Valteru Zirdziņu.

 

Mežpils Vienas Dienas Restorāna mērķis ir dabas garšas koncepta popularizēšana mūsu laiku Latvijas kulinārijā, ceļot atbildību pret produktu izcelsmi un to ilgtspējību audzēšanā, ieguvē un pārstrādē. Lai gastronomisko baudījumu padarītu īpašāku, pie ēdieniem tiks piedāvāti atbilstoši izvēlēti alus veidi, aktualizējot alus un ēdienu kultūru.

“Alus un ēdiena kultūra Latvijā ir attīstības sākuma stadijā. Vēl joprojām valda dažādi aizspriedumi un ļoti vienkāršots un konservatīvs skatījums uz alus un ēdiena saderību, kā arī alus izmantošanu ēdienu pagatavošanā. Mēs vēlamies šo situāciju mainīt un parādīt, ka alus var būt ļoti būtiska Latvijas modernās virtuves sastāvdaļa kā tas šobrīd ir daudzviet citur pasaulē,” saka Aldara alus somaljē Andris Rasiņš.

Katrā no Mežpils Vienas Dienas Restorāniem Andris stāstīja kādi alus veidi sader ar ēdienkartē iekļautajiem ēdieniem.

 

 

  1. Mežpils Vienas Dienas Restorāns durvis vēra 3. jūnijā Liepājas ostas spīķeros, kura ēdienkartes uzsvars būs uz Baltijas jūras un Liepājas ezera zivju produkciju, aktualizējot Latvijas jūras piekrastes produktu izmantošanu.

 

  1. Mežpils Vienas Dienas Restorāns notika 14.jūlijā Kocēnu novadā, Dikļu dabas koncertzālē, kur ēdienkartes tēma bija piens.

 

  1. Mežpils Vienas Dienas Restorāna vieta tik meklēta Zemgalē iesaistot FB soc. tīkla sekotājus, un tika ieteiktas ļoti daudz vietas. Tā kā tēma bija Dārzs, tad vieta tika izvēlēta Dobelē, Dārzkopības institūta dārzā – siltumnīcā (lija lietus)

 

Pats pēdējais  4.tais šīs vasaras Mežpils Vienas Dienas Restorāns norisinājās Ērgļos, stacijā – stacijas priekšnieks (īpašnieks) Māris Olte, 25.augustā, kur bija 2 ēdienreizes. Tēma – mežs, medības.

 

Vairāk informācijas, par pasākumu aktualitātēm pieejama Mežpils Vienas Dienas Restorāna facebook lapā.

Projekts tapis, sadarbojoties radošajai komandai Valmieras Rajons un A/S Aldaris.

 

Gaidot vasaru un nākamā gada Vienas Dienas restorānu notikumus saviem lasītājiem iedvesmai pubicējam šī gada uzvarētāja Kaspara Jansona 2 receptes:

  • Uz uguns pagatavota briežgaļa ar baraviku krēmu, lillā un lapu kāpostiem, kadiķogu pētrsīļu maizi un un biešu sarkanvīna redukcijas mērci
  • Vafele ar cidoniju sīrupā pagatavotu ābolu, aveņu jogurta saldējumu un aveņu melisas ledu.
Promotional