Jaunums

Noslēdzies Rīgas Melnā Balzama kauss

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Rīgas Melnā Balzama kokteiļa meistara titulu un 3000 eiro prēmiju starptautiskajā bārmeņu konkursā “Riga Black Balsam Global Cocktail Challenge 2015” izcīnīja Angelika Larkina no Igaunijas ar kokteili “6 Elements”. Pārējās piecas vietas godpilnajā uzvarētāju “sešiniekā” ieguva Latvijas bārmeņi. Konkurss notika 25. novembrī Rīgā. 

Otro vietu un 1000 eiro prēmiju ieguva Juris Ķēniņš ar kokteili “RICO’’. Savukārt trešo vietu un 500 eiro prēmiju – Eduards Trofimčuks ar kokteili “Sixth Element”. Kopumā konkursā piedalījās 48 bārmeņi no 10 valstīm un sadalīja 4800 eiro lielu prēmiju fondu.

“Rīgas Melnais Balzams ir moderns dzēriens brīnišķīgiem kokteiļiem, taču vienlaikus saglabā savu vērtību, paliekot unikāls un tikai Rīgai raksturīgs. Rīgu mēdz dēvēt par Eiropas hipsteru subkultūras galvaspilsētu, un ar šo konkursu vēlamies nest vēsti pasaulē – Rīgas stilīgie jaunieši izvēlas Rīgas Melnā Balzama kokteiļus,” pauž Amber Beverage Group valdes priekšsēdētājs Sīmurs Ferreira (Seymour Ferreira).

“Žūrija, kurā bija augstas klases profesionāļi no Londonas un Ņujorkas, vērtēja Rīgas Melnā Balzama kokteiļus ar pasaulīgu skatījumu. Viņu pozitīvās atsauksmes apstiprina – Rīgas Melnais Balzams ir moderns dzēriens un atbilst mūsdienu dzērienu tendencēm,” informē “Amber Beverage Group” stratēģiskā mārketinga direktors Valters Kaže. 

Noorganizēt tik liela mēroga bārmeņu konkursu bija sarežģīts uzdevums. Tas, ka Rīgā satikās profesionāli bārmeņi no dažādām pasaules vietām, lai gatavotu kokteiļus no mūsu vietējā lepnuma, Rīgas Melnā Balzama, dod lielu gandarījumu un motivāciju šo konkursu organizēt arī nākamgad,” pauž Latvijas Bārmeņu Federācijas prezidents Raitis Akerblūms.

“Dzērienu modē šobrīd ir iecienīta rūgtā garša, un Rīgas Melnais Balzams šajā ziņā var izcelties gan ar savu seno mantojumu, gan labi sabalansēto garšu. Starp citu, pašlaik visi ietekmīgākie Ņujorkas bārmeņi zina Rīgas Melno Balzamu,” komentē žūrijas loceklis Filips Dafs (Philip Duff), starptautisks dzērienu eksperts, bārmenis no ASV.

Pīters Dorelli (Peter Dorelli), žūrijas loceklis, bijušais Apvienotās Karalistes bārmeņu ģildes biedrs, komentējot dalībnieku sniegumu, sacīja: “Šī bārmeņu konkursa kvalitāti un prestižu noteikti cēla arī paši dalībnieki. Esmu bijis žūrijā bārmeņu konkursos visā pasaulē, bet šajā man īpaši jāuzteic skaistie kokteiļu dekori. Dalībnieki bija pielikuši lielas pūles.”

Bārmeņu sniegumu vērtēja starptautiska profesionāļu žūrija, liekot atzīmes gan par dalībnieku tehnisko sniegumu, gan sagatavotā kokteiļa garšas unikalitāti, īpašībām un noformējumu.

Starptautisko bārmeņu konkursu “Riga Black Balsam Global Cocktail Challenge 2015” organizēja lielākais alkoholisko dzērienu nozares uzņēmums Baltijā – “Amber Beverage Group”, kurā ietilpst arī AS “Latvijas balzams”, sadarbojoties ar Latvijas Bārmeņu Federāciju.

Komentāri:

Jūsu komentārs: