Jaunums

Electrolux izziņo „Design Lab 2015” finālistus

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

15. septembrī tika izziņoti to sešu finālistu vārdi, kuri ir iekļuvuši starptautiskā studentu dizaina konkursa „Design Lab 2015” finālā. Konkursa tēma šogad bija „Veselīgi un priecīgi bērni”, un konkursa dalībniekiem bija uzdevums izveidot jaunus risinājumus, kas varētu uzlabot dzīves kvalitāti ģimenēm ar bērniem. Finālā iekļuvuši studenti no vairākām pasaules valstīm – Lietuvas, Meksikas, Dienvidkorejas, Ungārijas, Apvienotās Karalistes un Krievijas. Konkursa uzvarētāju žūrija noteiks 15.oktobrī, pēc tam, kad visi finālisti būs prezentējuši savas idejas.

Kopumā „Design Lab 2015” konkursam tika iesniegti 1500 pieteikumu no visas pasaules. Pēc publikas balsojuma un Electrolux žūrijas vērtējuma tika izvirzīti seši finālisti:

  • Voris – robots, kurš bērniem māca to, cik svarīgi ir pareizi rūpēties par savu apģērbu. Idejas autore: Marta Fabiola Garsija Busto (Martha Fabiola García Bustos) no Meksikas;
  • H. [četrkāršots H] – gaisa atsvaidzinātājs un vingrošanas aplis – divi vienā. Idejas autors: Jonbens So (Jeongbeen Seo) no Dienvidkorejas;
  • Nākotnes klase – interaktīva un funkcionāla virtuve mācībām. Idejas autors: Tobiass Čamisis (Tobias Tsamisis) no Ungārijas/Vācijas;
  • Gaisa vairogs – ierīce bērnu ratiņiem, kas rada tīru un patīkamu mikroklimatu jūsu bērnam. Idejas autors: Dominiks Budins (Dominykas Budinas) no Lietuvas;
  • Zieds – savieno digitālo un praktisko izglītību, izklaidējošā veidā norādot uz labām metodēm virtuvē. Idejas autors: Džordans Lī Martins (Jordan Lee Martin) no Apvienotās Karalistes.
  • Plato – robots, kas palīdz rūpēties par jūsu bērniem. Idejas autore: Marija Piļugina (Mary Pilyugina) no Krievijas.

Visu finālistu darbus video formātā var aplūkot šeit: www.electroluxdesignlab.com un www.youtube.com/electrolux.

Electrolux dizaina daļas un „Design Lab 2015” žūrijas vadītājs Lars Eriksons (Lars Erikson): ””Design Lab” ir viens no gada nozīmīgākajiem notikumiem. Tas ir tik iedvesmojoši – būt klāt un redzēt visas šīs inovācijas un talantu, kas piemīt dalībniekiem. Tie seši studenti, kuri ir iekļuvuši finālā, ir paveikuši neiedomājamu darbu, un tagad pēdējo reizi ir jāizdara viss, lai atstātu iespaidu uz žūriju un nodrošinātu sev apmaksātu prakses vietu “Electrolux”.

Konkursa nākamais etaps

Šī gada 15.oktobrī Helsinkos ekspertu žūrija Larsa Eriksona vadībā noteiks „Design Lab 2015” uzvarētāju. 15.oktobrī no plkst. 19:00 ikviens ir aicināts sekot līdzi konkursam tiešraidē – www.electroluxdesignlab.com vai www.twitter.com/electrolux.

 

„Electrolux Design Lab” galvenais mērķis ir dot iespēju dizaina studentiem visā pasaulē prezentēt savas idejas nākotnes mājsaimniecības ierīcēm.

Tas students, kura dizaina koncepts iegūs visvairāk balsu publiskajā elektroniskajā balsojumā, saņems naudas balvu 2000 eiro apmērā. Pirmās vietas ieguvējs, kuru noteiks žūrija, izvēloties vispārsteidzošāko nākotnes mājsaimniecībai noderīgo dizaina risinājumu, saņems naudas balvu 10 000 eiro apmērā un sešu mēnešu apmaksātu prakses vietu starptautiskajā “Electrolux” dizaina centrā. Otrās vietas ieguvējs saņems 6 000 eiro, bet trešās vietas ieguvējs – 4 000 eiro.

Vairāk informācijas par Design Lab meklē šeit:

Electrolux Facebook lapā: facebook.com/electrolux

Twitter: twitter.com/Electrolux

Flickr: flickr.com/photos/electrolux-design-lab

Seko diskusijām lietojot tēmturi #DesignLab2015 un #final6.

Komentāri: