Jaunums

Food Union pirmā saldējuma krava ceļā uz Ķīnas tirgu

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums Food Union šodien nosūtījis pirmo saldējumu “Ekselence” un “Nu Smoothie” kravu uz Šanhaju, Ķīnā, tādējādi kļūstot par pirmo piena produktu ražotāju Latvijā, kas uzsācis eksportu uz Ķīnu. Precīza tirgū virzīšanas stratēģija un aktivitātes vēl tiek plānotas, taču provizoriskā saldējumu “Ekselence” dubultajā šokolādes pārklājumā un augļu sorbetu “Nu Smoothie” cena būs aptuveni 4 EUR gabalā. 

Pirmā saldējuma krava uz Ķīnu ir 10 tonnas jeb 2 jūras konteineri. Plānots, ka pēc 45-60 dienu jūras ceļa no Rīgas brīvostas uz Hamburgas ostu un tad uz Šanhaju, saldējumi Šanhajas premiālajos veikalos City Super, City Shop un Ole parādīsies jau pašā augusta sākumā. Šis sūtījums organizēts sadarbībā ar Ķīnas Tautas Republikas trešo lielāko pārtikas koncernu Bright Food Group. Mēneša laikā ir plānots nosūtīt jau nākamo saldējuma kravu.

“Ieiešana Āzijas tirgū nav bijusi vienkārša vai viegla. Taču pateicoties mūsu laika un finanšu resursu ieguldījumiem, eksporta komandas pastāvīgai atrašanās Ķīnā, veiktajiem tirgus pētījumiem un dalībai izstādēs Ķīnā, labām attiecībām ar Bright Food Group, kā arī atbalstam Latvijā no Zemkopības un Ekonomikas ministrijām un Ķīnas vēstniecības Latvijā, mums ir izdevies īstenot sapni par Ķīnas tirgu. Tagad nākamais uzdevums ir veikt regulāras saldējuma piegādes, kā arī uzsākt piena produktu eksportu uz Ķīnu,” skaidro Normunds Staņēvičs, AS “Rīgas piena kombināts” (Food Union grupa) valdes priekšsēdētājs.

Starp jau Latvijā pazīstamajām “Ekselence” un “Nu Smoothie” garšām, uz Ķīnu ceļos arī šīs vasaras jaunumi, kuri Latvijas veikalos tik tikko sākuši parādīties – “Ekselence” ar zemesriekstu sviestu dubultajā šokolādē, “Ekselence” ar halvu 1 litra iepakojumā, un dabisks aprikožu biezeņa saldējums “Nu Smoothie”. Šogad “Ekselence”  visu kategoriju saldējumi pieejami jaunā, uzlabotā dizainā, kas vēl precizāk atbilst pozicionējumam – labākais gardēžu saldējums. Kā arī pirmo reizi saldējumam “Ekselence” esam ieviesuši multipaku jeb trīs saldējumu iepakojumu vislielākajiem saldo mirkļu cienītājiem.

Food Union ir vadošais saldējuma ražotājs un eksportētājs Baltijas valstīs. Teju 70% no saražotā Food Union pārdod Latvijā, 30% eksportē uz 10 valstīm: Lietuvu, Igauniju, Krieviju, Baltkrieviju, Nīderlandi, Īriju, Vāciju, Lielbritāniju, Itāliju un Zviedriju. Līdz ar pirmās kravas nosūtīšanu, Food Union ir uzsācis eksportu uz Ķīnu. Šī gada eksporta fokusa tirgi, kurus plānots būtiski paplašināt ir Ķīna un Nīderlande, kā arī Lietuva un Igaunija.

Food Union jau ir veikusi virkni pētījumu par Ķīnas tirgu un tā patērētāju paradumiem un attieksmi pret piena produktiem, kuru rezultāti ir bijuši noderīgi veidojot kopējo Food Union eksporta stratēģiju uz Ķīnu. Tāpat Food Union ir izveidojusi atsevišķu eksporta komandu, kas gandrīz pastāvīgi uzturas Ķīnā un kuras uzdevums ir veidot attiecības ar partneriem Ķīnā.

Jau iepriekš tika ziņots, ka šī gada martā abas Food Union ražotnes saņēma Ķīnas pārtikas drošības pārvaldības sistēmas (HACCP) sertifikātus, kā arī 30.aprīlī Ķīnas Tautas Republikas Sertifikācijas un akreditācijas administrācija (CNCA) iekļāva abas Food Union ražotnes piena produktu importētāju sarakstā, kas ļauj nekavējoties uzsākt produktu importu uz Ķīnu.

Komentāri:

Jūsu komentārs: