Jaunums

McDonalds pamet Bolīviju uz visiem laikiem!

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Neskatoties uz plašām kampaņām un restorānu tīkla esamības, pēc 14 gadu pastāvēšanas ātrās ēdināšanas “grands” McDonalds nolēmis tomēr pamest Bolīviju un aizvērt savus 8 restorānus 3 lielākajās šīs valsts pilsētās.

Šī būs pirmā latīņamerikas valsts, kurā nebūs neviena McDonalds restorāna un pirmā valsts pasaulē, kurā kompānijai nācās tos slēgt, jo tie strādāja ar zaudējumiem vairāk kā desmit gadus.

Šis notikums atstāja tik lielu iespaidu, ka tika nolemts pat uzfilmēt dokumentālo filmu ar nosaukumu “Kāpēc McDonalds bankrotēja Bolīvijā”, lai mēģinātu noskaidrot, kāpēc bolīvieši dod priekšroku pīrāgiem un nevis hamburgeriem.

Filmā tiek intervēti pavāri, sociologi, dietologi, pedagogi un vēsturnieki, kas visi piekrīt, ka problēma nav hamburgeros vai to garšā. Noraidošā attieksme bolīviešu prātos ir saistīta ar jēdzienu “ātrā ēdināšana”, kas ir tiešs pretstats tam, kā Bolīvijā tiek gatavots ēdiens.

Bolīvijā, lai ēdiens būtu labs un kvalitatīvs, tā sagatavošana ir saistīta ne tikai ar tā garšu, rūpēm, higiēnu, bet arī ar zināmu laiku, kurā tas tiek pagatavots. Proti, patērētājs novērtē ēdiena kvalitāti arī pēc laika, kas ticis atvēlēts tā pagatavošanai. Līdz ar to amerikāņu slēdziens bija īss un skaidrs – ātri pagatavots ēdiens un ātrās ēdināšanas restorāni, nav domāti šiem cilvēkiem.

 

Avots:

www.trueactivist.com
Foto: Doug Wilson

Komentāri: