Jaunums

Veikalos “Pie Galda!” oktobra numurs

  • Ziņo twitter.com
  • Pasaki Draugiem
  • Sūti uz facebook.com

Šoreiz jūs uzrunājam visas trīs: es, žurnāla redaktore Linda Vilmansone, košo kūku pavēlniece Anna Panna un veselīgā uztura entuziaste Līva Kļaviņa, jo mums ir JAUNUMS, ar ko vēlamies dalīties: no 5. oktobra jūs uzrunāsim ne tikai no žurnāla lappusēm, bet arī no TV ekrāna. Turpmāk katru svētdienas rītu 9.25 TV3 ēterā jauns kulinārs raidījums “Gatavo trīs”. Katru nedēļu izvēlēsimies vienu sezonā aktuālu produktu un no tā gatavosim pašas sev un jums – garšīgi, vienkārši un veselīgi. Receptes būs atrodamas žurnāla lappusēs, kā arī mājaslapā. Šajā numurā tās veltītas pašlaik sezonā aktuālajiem –

BUMBIERIM, TOMĀTAM, BAKLAŽĀNAM un SMILTSĒRKŠĶIM.

Visas receptes ir gardas un interesantas, bet, ja mēs pašas varētu veidot savu top 4 no šī mēneša klāsta, tad tā noteikti būtu neceptā tomātu tarte ar vēl pēdējiem Latvijas aromātiskajiem tomātiem, krāsnī ceptie dārzeņi ar salviju, bumbieriem un mandelēm, kraukšķīgie un sātīgie cepeškrāsnī ceptie baklažānu nageti un smiltsērkšķu mafini ar medu un balto šokolādi.

Nekur nav palikušas arī ierastās vecās, labās rubrikas. Tā brīvdienu pusdienas šoreiz ražas svētkiem par godu – cūkgaļas cepetis ar āboliem un kanēli, koša, ar olu iebiezināta biešu zupa un bagātīga šokolādes, kokosriekstu krēma un vīģu torte. Pavārs Mārcis rudenim piedāvā cūkgaļas ribiņas pikantā medus un sinepju marinādē, bet Linda ko vieglāku – vistas fileju ar laimu un marokāniešu garšvielām.

Par garšīgu kopābūšanu arī turpmāk gan žurnāla lappusēs, gan TV ekrānos!

Linda, Līva, Anna

Komentāri: